NUMER 03/2022
NUMER 04/2022
Temat numeru:
Inwestycje infrastrukturalne
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Pociąg Moskwa - Nicea kusi pasażerów najprzeróżniejszymi zniżkami

| RDZ/lp, Rynek Kolejowy 07.10.2013 1k

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-10-07 12:31:20 Autor: Heniek Kosiwa
---.play-internet.pl
Na terenie Polski pociag obsluguje spolka IC ktorej pracownicy nie potrafia nawet w stopniu minimalnym komunikowac sie po angielsku czy rosyjsku o francuskim nie wspomne.
2013-10-07 13:17:23 Autor: Fan Klub Iwana
---.168.196.70
Ale za to Iwan - rzecznik społeczny PKP IC - zna języki. Angielski, czeski, ... :)
2013-10-07 13:26:06 Autor: Dave
---.dynamic.chello.pl
@ Heniek Kosiwa: Nieprawda! Ja potrafię!
2013-10-07 13:27:16 Autor: Dave
---.dynamic.chello.pl
...i wielu innych pracowników jeżdżących pociągami międzynarodowymi też! Choć oczywiście nie wszyscy.
2013-10-07 14:22:03 Autor: Kflik
---.60.129.178
teraz angielski staje się normą...i faktycznie jest znany.
W Krakowie widziałem jak kobiety w kasach biletowych na dworcu autobusowym RDA korzystają z tego języka bez problemów. Podobnie kierowca w UniBusie.
2013-10-07 14:52:32 Autor: GMFK
---.dynamic.chello.pl
@Fan Klub Iwana
Zapomniałeś jeszcze o rosyjskim, którym Iwan także włada biegle ;)
2013-10-07 15:03:49 Autor: Kosiwa
---.play-internet.pl
To Kflika piszac ze pracownicy IC nie znaja jezykow nie pietnuje ich!!! Trudno zeby bylo tak,zarabiac marne grosze,byc pieknym,pelnym energii i wladac biegle jezykiem zachodnim czy rosyjskim,pozatym my wreszcie zacznijmy sie szanowac.Bylas na zachodzie? Ile Niemcow mowi po angielsku,ilu francuzow mowi po amgielsku??? Zarabiaja po 5 razy tyle co polacy,a tuzami w znajomosci jezykow obcych tez nie sa!
2013-10-07 15:11:09 Autor: Ojjej
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kosiwa

Pierwszy raz czytam, że szacunek wobec siebie ma się przejawiać w tym, że nie znam i nie używam języka obcego...
2013-10-07 16:13:21 Autor: Kosiwa
---.play-internet.pl
Szacunek do siebie ma przejawiac sie tym ze zyje w Polsce,zarabiam 1600 brutto,wiec mowie po Polsku.Francuz w swoim kraju zarabia minimum 1500 ale euro i w swoim kraju mowi po francusku,Niemiec zarabia minimum 2000 tys euro i w swoim kraju mowi po niemiecku.Szanuj swoj jezyk i kulture bedac w Polsce mow po Polsku,we Francji po francusku,Angli po angielsku a np.W Niemczech po niemiecku i tyle.
2013-10-07 16:52:10 Autor: trepan
---.static.vip-net.pl
@Kosiwa Konduktorzy w DB, SNCF, SNCB, NS, CFL włądają paroma językami. Wiem, bo sam słyszałem. Tam pracują praktycznie sami młodzi ludzie o świetnej aparycji. W SNCB np. to obsługa włada angielskim, luksemburskim, flamandzkim, francuskim, niemieckim. W Polsce to te głąby z PKP nawet polskiego nie potrafią solidnie opanować, a co mówić o językach obcych. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to jeśli się temu związkowemu plebsowi nie podoba, to może zawsze przejść na kuroniówkę. Ja podejmę taką pracę z chęcią i za te 2500 brutto będę z uśmiechem wystawiał bilety. Znam biegle angielski w mowie i piśmie i komunikatywnie szwedzki.
2013-10-07 18:32:36 Autor: Filu
---.u-strasbg.fr
Piszą o tych procentowych zniżkach i piszą. Ale o cenie słówka nawet nie pisną bo wstyd będzie.
2013-10-07 18:51:37 Autor: Tomek234
---.backiel.com.pl
A jestem ciekawy co to za język ten luksemburski :)
2013-10-07 19:12:34 Autor: Maciek
---.adsl.inetia.pl

Maciek
Ciekawe, czy obsługa kas w PL wie o tych promocjach... Bo na stronie Intercity nie ma informacji nawet o cenie podstawowej.
2013-10-07 19:39:50 Autor: wojtus
---.183.133.152.dsl.dynamic.t-mobile.pl
W odpowiedzi na post Tomek234:
"A jestem ciekawy co to za język ten luksemburski :)"
Język luksemburski (luks. Lëtzebuergesch, wym. [ˈlœt͡səbuɐ̯jəʃ]) – należy do zachodniej grupy języków germańskich. Wywodzi się z frankijskiego dialektu języka niemieckiego. Posługuje się nim ok. 320 000 ludzi, głównie w Luksemburgu, gdzie ma status języka urzędowego (od 1984[2]), a także w części Niemiec, Belgii i Francji. Uznawany za oddzielny język od niedawna, wcześniej uznawany był raczej za jeden z dialektów języka niemieckiego. Funkcjonuje obok dwóch innych języków urzędowych w państwie – niemieckiego i francuskiego. Język ten używany jest głównie jako język mówiony w sferze prywatnej, ale prowadzone są w nim również debaty w parlamencie[2]. Po luksembursku nadają też stacje telewizyjne RTL Télé Lëtzebuerg i Den 2. RTL. Katedra języka luksemburskiego istnieje na uniwersytecie w Moskwie[2]. Język ten nie jest językiem urzędowym w Unii Europejskiej. Guy Rewenig jest autorem pierwszej powieści po luksembursku; jest on uważany obok Rogera Manderscheida za prekursora pisania prozy artystycznej w tym języku. W latach 2001-2002 Jérôme Lulling stworzył pierwszy elektroniczny program do sprawdzania pisowni po luksembursku, który zawiera 125 tys. słów, o nazwie C.ORT.IN.A.
2013-10-07 19:50:49 Autor: ANTYIDIOTA
---.ip.netia.com.pl
JESTEM W POLSCE TO MÓWIĘ PO POLSKU, JAK OBCOKRAJOWIEC PRZYJEŻDŻA TO NIECH SIĘ SAM MARTWI CZY SIĘ DOGADA CZY NIE, CIEKAWE KTO SIĘ PRZEJMUJE POLAKIEM ZA GRANICĄ...
2013-10-07 19:53:30 Autor: peron 7
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
a "chechłacki" jenzyk ty znajesz?
2013-10-07 19:57:38 Autor: peron 7
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ludzi daragije skażycie mnie za skolko tyn bilet Moskwa-Nicea można pakupać i czy żeleznodorożniki have a bonus? DZIENKS
2013-10-09 05:50:24 Autor: peronowa z brześcia
---.tktelekom.pl
zajców niet!
2013-10-24 01:01:06 Autor: barbara
---.uznam.net.pl
Witam. Napiszcie proszę, czy ktoś już jechał tym pociągiem Moskwa- Nicea. Jak tam jest? Czy warto, bo pieniądze niemałe. Jak przebiegła podróż, czy byliście Państwo zadowoleni ? Bardzo mi zależy, ponieważ marzę o podróży tym pociągiem na Lazurowe Wybrzeże. Mój adres : uznam4@gazeta.pl
Pozdrawiam. Basia
2014-06-27 21:39:45 Autor: olaf
---.czeladz.vectranet.pl
jakie Katowice jaki przystanek? widziałem dziś przypadkiem ten skład na "dworcu", przepraszam dodatku z torami w Galerii katowickiej. Pociąg owszem wjechał na stację około 9. rano ale pomału odjechał nie zatrzymując sie w kierunku zachodnim. Tym sposobem tak zwane "miasto ogrodów" ? pana Uszoka nie zainteresowało ani pociągu ani turystów. I całe szczęście nie musieli oglądać meneli dworcowych
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 04/2022
NUMER 04/2022
Wojna w Ukrainie siłą rzeczy powraca i w tym numerze. Tym razem przyglądamy się jej wpływowi na bieżącą sytuację na krajowym rynku budowlanym oraz perspektywie dla inwestycji kolejowych – oprócz wszystkich tragicznych skutków rosyjskiej inwazji mamy bowiem jeszcze na głowie brak zatwierdzenia dla środków z KPO, który skutecznie powstrzymuje inwestycje w branży. Staramy się też spojrzeć dalej i poszukać odpowiedzi na pytanie, jak pandemia oraz konflikt wpłyną na rolę kolei w świecie, który chce coraz mniej polegać na paliwach kopalnych. W numerze sporo uwagi poświęcamy także projektowi Kolej Plus oraz kwestiom mobilności miejskiej. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.