Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Po ogłoszeniu obostrzeń PKP Intercity wzmocniło już 77 pociągów 108 wagonami

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
19-10-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Po ogłoszeniu obostrzeń PKP Intercity wzmocniło już 77 pociągów 108 wagonami
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
W związku z wprowadzonym od 17 października nowym limitem zajętości miejsc w pociągach, PKP Intercity przez ostatni weekend wzmocniło łącznie 77 pociągów 108 wagonami. 

Od soboty 17 października w komunikacji publicznej obowiązuje limit pojemności - 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich. Dotyczy to też pociągów. PKP Intercity zapewniało, że będzie wydłużać składy na które zdążyło sprzedać większą liczbę biletów w przedsprzedaży. Jak poinformowała dziś "Rynek Kolejowy" rzeczniczka przewoźnika Katarzyna Grzduk, PKP Intercity przez ostatni weekend wzmocniło łącznie 77 pociągów 108 wagonami. - Dzięki temu podróżni mogli zajmować miejsca z zachowaniem bezpiecznej odległości - podkreśliła. 

Warto przypomnieć, że w związku z obostrzeniami na pokładzie pociągów można zajmować dowolne miejsca - niekoniecznie te wskazane na miejscówce. Jeden z naszych Czytelników zauważył, że prowadzi to czasem do zamieszania. -Miałem rezerwację na miejsce w przedziale, w którym na stacji początkowej Gdynia Główna siedziało już czterech podróżnych. Zmieniłem miejsce i za każdym razem to ja musiałem pasażerom tłumaczyć, że można usiąść na dowolnym miejscu w ramach posiadanej klasy rezerwacyjnej. Komunikat wygłoszony z megafonu już po rozpoczęciu podróży jest bezcelowy, gdyż podróżni zajmują miejsca zaraz po wejściu do wagonu - pisze Czytelnik proponując, żeby tego typu komunikat był również wygłaszany poprzez megafony stacyjne - zanim podróżni wejdą na pokład. 

PKP Intercity na razie nie dostało od pasażerów skarg na niepełną informację na stacjach. - Od soboty na stacjach, na których zatrzymują się składy PKP Intercity wygłaszany jest komunikat informujący, że w środkach transportu publicznego, w tym w pociągach, może jednocześnie odbywać podróż tylko 50% pasażerów w stosunku do liczby miejsc siedzących, a także przypominający o wcześniejszym dokonywaniu zakupu biletów na przejazdy oraz o pobieraniu rezerwacji miejsc do biletów okresowych. Dodatkowo, drużyny konduktorskie na pokładach pociągów PKP Intercity wygłaszają komunikaty o możliwości zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na miejsce wskazane na zakupionym bilecie - wyjaśnia Katarzyna Grzduk. 

Warto podkreślić, że przez megafony stacyjne podawane są od kwietnia komunikaty o konieczności zasłaniania nosa i ust. Przewoźnik nie ma pewności, czy jeszcze jedne dodatkowe komunikaty - o zajmowaniu dowolnych miejsc nie wprowadziłyby zamieszania - tym bardziej że dotyczyłyby tylko połączeń PKP Intercity. Możliwość zajmowania dowolnego miejsca była już wprowadzana przy okazji poprzednich obostrzeń i przewoźnik nie odnotował wówczas skarg od pasażerów.

Aktualizacja: Stanowisko PKP PLK

- PLK dostosowują i aktualizują komunikaty do sytuacji epidemicznej. Na wszystkich stacjach i przystankach jest wygłaszany komunikat ogólny o bezpieczeństwie. Jest w nim również informacja o zajmowaniu miejsc w pociągach: „Szanowni Państwo. W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki ochronnej lub części odzieży, prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób oraz zajmowanie równomiernie miejsc w całym pociągu" - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

- Dodatkowo od soboty na zgłoszenie przewoźnika wygłaszany jest komunikat dotyczący rezerwacji miejsc w pociągach (tam gdzie zatrzymują się składy IC): „Informujemy, że w środkach transportu publicznego, w tym w pociągach, może jednocześnie odbywać podróż tylko 50% pasażerów w stosunku do liczby miejsc siedzących. Prosimy o wcześniejsze dokonywanie zakupu biletów na przejazdy pociągami Spółki PKP Intercity oraz o pobieranie rezerwacji miejsc do biletów okresowych". - informuje, dodając że szczegółowe informacje na temat zajmowania miejsc przewoźnik IC przekazuje podróżnym w pociągach.

Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5