NUMER 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Temat numeru:
Renesans nocnych pociągów
szukaj
Śledź nas:

PLK szukają wykonawcy opracowania materiałów przetargowych na LCS Radom

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 13.05.2015 112

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-05-13 16:38:05 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
"PLK szukają wykonawcy opracowania materiałów przetargowych na LCS Radom"

Czy w tej firmie pracuje jeszcze jakiś inżynier?
2015-05-13 16:51:08 Autor: Gargamel
---.internetdsl.tpnet.pl
@Piotr
W tej firmie pracują kolesie i bankomaty.
2015-05-13 17:11:39 Autor: podróżnik
---.adsl.inetia.pl
To jakaś nowa formuła? Prace przedprojektowe razem z wykonawstwem?
To może jeszcze pozostawić wykonawcom możliwość zapewnienia swojego nadzoru i rozliczania własnych faktur?
To mogli wymyślić tylko geniusze z PKP S.A.
Czy może autor artykułu ma dzisiaj kiepski dzień?
2015-05-13 18:22:23 Autor: Ray
---.internetdsl.tpnet.pl
Proponuję tę informację dopisać do listy sukcesów prezesa pekapu.

Przetarg na opracowanie dokumentacji przetargowej, to stwierdzenie typu " sam bym coś chciał, ale nie wiem co i może ktoś mi powie, czego ja chcę".
To jest szczyt kompromitacji obecnej ekipy. Oznacza to nie mniej, ni więcej to, że w peelce już brakuje osób znających się na inwestycjach.
Jak ktokolwiek mający blade pojęcie o budowlane liczy na to, że inwestycje pójdą do przodu przy absolutnym braku profesjonalizmu.

Intercity, na miesiąc przed wakacjami, mimo dostawy Pendolino, brakuje wagonów!!!

Ale prezes pekapu nie traci dobrego humoru i poczucia sukcesu.

Skala zniszczeń, jaką pozostawił po sobie wyżelowany minister w przyciasnym garniturze, jest porażająca.

Ray
2015-05-13 18:35:19 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
^^up wszyscy:

Podsumowując: zgroza. To się w głowie nie mieści...
2015-05-13 20:31:08 Autor: Sid vicious
---.dynamic.mm.pl
Chodzi o to ze jesli jest PB i byc moze PW to trza wziac PW pozmieniac tabelki, zmodyfikowac opisy techn. dodac STWiORB, zrobic OPZ. Wot i cala filozofia.Troche dziwne,ze nie zrobiono tego jako ostatni etap prac projektowych.Przy okazji pozdrowienia dla projektanta st.Radom. Wstyd to malo co mozna powiedziec o rozwiazaniach technicznych w tej dokumentacji.
2015-05-13 23:24:26 Autor: Hihot losu
---.free.aero2.net.pl
To po co zatrudniacie tylu ludzi w centrali PLK? Może zwolnijcie ich wszystkich i wynajmijcie firmę zewnętrzną. Moje pytanie zasadnicze jest takie: za co odpowiedzialna jest chmara dyrektorów z PLK? Czyżby za nieróbstwo nie poczuwali się do odpowiedzialności.
2015-05-14 08:15:48 Autor: praktyk
---.tktelekom.pl
Oj komentatorzy od siedmiu boleści. Napisanie programu funkcjonalno użytkowego jest naprawdę wielką sztuką i tak naprawdę to jest opracowanie "małego" projektu budowlanego. Musi to robić osoba bardzo doświadczona i najlepiej z uprawnieniami budowlanymi do projektowania. Nie ma co strzępić się o zlecenie na zewnątrz. Problemem jest termin realizacji. Dobry PFU wraz z resztą dokumentów wymaga czasu. Termin podany jest "pistoletowy".
2015-05-14 14:29:30 Autor: gościówa
---.tktelekom.pl
Koledzy Kolejarze!
Mamy wreszcie okazję wyrzucić wszystkich darmozjadów: bankowców i przyjaciół królika! Zagłosujmy mądrze 24.05. !!!!!
2015-05-14 21:56:14 Autor: Konsultant
---.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Chyba już PLK znalazła wykonawcę tej dokumentacji, skoro termin na złożenie wniosków/ ofert jest bardzo krótki...
2015-05-14 22:09:39 Autor: saracen75
---.59.56.163
hehehe deja vu z wiosny 2014.
powodzenia IRR17 i IRO1 ;0

może Wam się uda.... a może Wam nie pozwolą...
2015-05-18 15:52:45 Autor: et21
---.iiar.pwr.edu.pl
A był już może przetarg na opracowanie dokumentacji przetargowej do przetargu na opracowanie dokumentacji przetargowej do LCS? Bo chyba mi coś zajawka umknęła...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Europejska może niezbyt szybko, ale dość konsekwentnie zmierza w kierunku gospodarki przyjaznej dla środowiska i nieuzależnionej od paliw kopalnych. Oczywiście największe znaczenie mają tu zmiany w energetyce, ale i do transportu przykłada się bardzo dużą wagę. Stąd od lat realizowane są projekty promujące rozbudowę infrastruktury kolejowej czy rozwijające transport publiczny. Jednym z małych kroków prowadzących do ograniczenia emisji ma być także ograniczenie ruchu lotniczego na rzecz kolejowego – tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście na niektórych trasach „wystarczy” wybudować koleje dużych prędkości, ale przy większych odległościach alternatywą mają być pociągi nocne. Na razie pojawiają się pierwsze po latach nowe dalekobieżne nocne połączenia – plany są bardzo ambitne, ale czy okażą się skuteczne? 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.