Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kubicki: Ośmiogodzinny czas naprawy usterek jest nieakceptowalny

Dalej Wstecz
Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
08-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
08-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kubicki: Ośmiogodzinny czas naprawy usterek jest nieakceptowalny
fot. PKP PLK
Wczoraj (7 kwietnia) na stacji Łódź Widzew stwierdzono usterkę sterowania ruchem na stacji Łódź Widzew. PKP PLK przesłała do mediów dokładne podsumowanie skutków awarii wraz z listą środków zaradczych, które ma podjąć.

Jak informuje PKP PLK, przyczyny wczorajszej awarii są wyjaśniane przez firmę Alstom, która jest producentem urządzeń i świadczy dla PKP PLK usługę serwisową. Na czas naprawy wprowadzone były zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów przejeżdżała przez stację Łódź Widzew, a pozostałe pociągi były kierowane przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów, co spowodowało łącznie prawie 9000 minut opóźnień.. 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestują miliardy złotych w nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym, które mają gwarantować bezpieczeństwo i wysoki poziom niezawodności. Oczekujemy od producentów i serwisu najwyższego poziomu jakości urządzeń i stabilności pracy urządzeń. Niedopuszczalny jest tak długi, bo aż 8-godzinny czas naprawy awarii na tak dużej stacji jak Łódź Widzew, który wpływa znacząco na zmiany w kursowaniu pociągów na dużym obszarze sieci kolejowej. Zarządca infrastruktury zorganizuje spotkanie z firmą Alstom, celem wyjaśnienia sytuacji, usprawnienia i przyspieszenia jego prac naprawczych w przypadku wystąpienia tego typu awarii – mówi Piotr Kubicki, członek zarządu, dyrektor ds. transformacji cyfrowej PKP Polskich Linii Kolejowych cytowany w komunikacie.

Podsumowanie wydarzenia

Ogółem opóźnienia pociągów pasażerskich:
  • pierwotne – 94 pociągi na 6715 minut,
  • wtórne – 133 pociągi na 2186 minut
Razem – 227 pociągów na 8901 minut.

Drogą okrężną skierowano 18 pociągów – 9 pociągów PKP Intercity, 7 składów Polregio, 2 pociągi ŁKA. Odwołano 73 pociągi – 4 składy PKP Intercity (2 w skróconej relacji, 2 w całej relacji), 2 pociągi Polregio w skróconej relacji, a także 29 pociągów ŁKA w całej relacji i 38 w skróconej relacji.

Minimalne opóźnienie wyniosło 20 minut. Średnio pociągi miały 60 minutowe opóźnienie. Pociąg, który był najbardziej opóźniony dotarł do stacji docelowej po 301 minutach, skład PKP Intercity IC Reymont rel. Łódź Fabryczna – Kraków Główny.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Rekordowy wynik LHS

Biznes

Rekordowy wynik LHS

Natalia Piotrowska 08 kwietnia 2024

Modernizacja trasy Zebrzydowa – Żagań potrwa nieco dłużej

Infrastruktura

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Rekordowy wynik LHS

Biznes

Rekordowy wynik LHS

Natalia Piotrowska 08 kwietnia 2024

Modernizacja trasy Zebrzydowa – Żagań potrwa nieco dłużej

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5