Partnerzy serwisu:
Pasażer

PLK: Linia Miastko – Słupsk zapewnia bezpieczne prowadzenie pociągów [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-07-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PLK: Linia Miastko – Słupsk zapewnia bezpieczne prowadzenie pociągów [aktualizacja]
Fot. Romuald Stolnicki
Zakończył się przejazd techniczny przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego, Przewozów Regionalnych i PKP PLK po zmodernizowanym odcinku linii 405 pomiędzy Miastkiem a Słupskiem. Miał miejsce 5 lipca. 6 lipca w końcu po linii pojechały pociągi.

6 czerwca: Pociągi na trasie kolejowej Miastko – Słupsk

Jak informuje PKP PLK, 6 lipca w końcu pociągi wróciły na linię kolejową nr 405 na odcinku Miastko – Słupsk i dalej do Szczecinka. Pierwszy skład z pasażerami wyruszył w trasę z Miastka o godz. 5:06. Podróżni mogą skorzystać ze zmodernizowanych peronów na 12 stacjach i przystankach, m. in. w Miastku, Kępicach, Przytocku, Korzybiu i Kobylnicy Słupskiej.

Zadanie na linii Miastko – Słupsk jest kontynuowane. Montowane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym, co pozwoli na uruchomienie do końca roku nowych mijanek w Kawczu, Kępicach, Słonowicach i Charnowie Słupskim (na odcinku Słupsk - Ustka). Pozwoli to na uruchomienie większej liczby pociągów. Na razie pociągi kursujące między Słupskiem a Miastkiem przejeżdżają przez stacje "na wprost". Na razie obowiązują też zwolnienia na niektórych przejazdach kolejowych do 60 i 40 km/h. Takie zalecenia co do prędkości maksymalnej, na reaktywowanych liniach po długotrwałych zamknięciach, wydaje PKBWK.

Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 odcinek granica województwa (km 104,515) – Słupsk – Ustka” o wartości 165 mln zł netto jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Dofinansowanie dla tego projektu ze środków UE wynosi blisko 85 proc. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na czwarty kwartał 2019 r.

Dodatkowy przejazd z 5 lipca

PLK po przejeździe stwierdziła, że trasa jest gotowa na przyjęcie pociągów pasażerskich. Komunikat prasowy w tej sprawie przesłano do naszej redakcji o godzinie 15.

– Przejazd techniczny z udziałem zarządcy infrastruktury kolejowej oraz przedstawiciela Urzędu Transportu Kolejowego potwierdził, że trasa zapewnia bezpieczne prowadzenie pociągów. Przedstawiciel UTK po przejeździe nie wydał żadnych zaleceń w kwestii bezpieczeństwa na linii kolejowej nr 405 na odcinku Miastko – Słupsk. W związku z tym nie ma podstaw podważenia odbiorów technicznych dokonanych przez komisję bezpieczeństwa 29 czerwca, linia jest gotowa do prowadzenia ruchu pociągów – napisał rzecznik PKP PLK Martyn Janduła.

Przesunięty po raz czwarty start pociągów

5 lipca, wbrew poprzednim obietnicom, na odcinek linii 405 Słupsk – Miastko – Szczecinek nie wyjechały pociągi. Dzień wcześniej Przewozy Regionalne zakwestionowały w kilku miejscach możliwość bezpiecznego prowadzenia ruchu (chociaż jazdy zapoznawcze odbywały się już od 1 lipca), o czym obszernie piszemy tutaj. Wykonawca natychmiast po zgłoszeniu, na prośbę PKP PLK, która kilka dni wcześniej odebrała inwestycję, w nocy z czwartku na piątek likwidował problemy zgłoszone przez Polregio. Jak widać skutecznie, choć przewozów z pasażerami 5 lipca nie udało się już uruchomić.

Według niepotwierdzonych informacji, pociągi Polregio po ponad dwóch latach wrócą do Miastka 6 lipca.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5