Partnerzy serwisu:
Pasażer

Problemy z dostępnością spalinowych Gam. Zamiast pociągów jeździły autobusy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Problemy z dostępnością spalinowych Gam. Zamiast pociągów jeździły autobusy
Fot. ms, archiwum
Po kilkudziesięciu miesiącach względnego spokoju PKP Intercity miało problemy z dostępnością spalinowych lokomotyw, co spowodowało zastępowanie pociągów autobusami, głównie na wschodzi kraju.

Jak poinformowała nas spółka PKP Intercity, która jako jedyna eksploatuje spalinowe lokomotywy Gama z Pesy, w środę, 21 czerwca były tylko sprawne 3 z 11 posiadanych lokomotyw SU160. 

– Ograniczoną dostępność tych pojazdów spowodowały awarie do jakich doszło w ciągu dwóch dni tj. 20 i 21 czerwca. Główne przyczyny wyłączeń to awarie silników spalinowych oraz układu wytwarzania powietrza (lokomotywy muszą podawać powietrze do wagonów pasażerskich – dop. red.) – napisała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Agnieszka Serbeńska dodaje, że „lokomotywy te są sukcesywnie przywracane do eksploatacji”. Wiemy jednak, że część lokomotyw wyłączona jest z ruchu na dłużej. To sprawia, że autobusy wciąż od czasu do czasu zastępują pociągi. W ostatnich dniach zdarzało się to w pociągu Zamoyski, gdzie autobusy wiozły pasażerów z Piły do Gorzowa i z Hrubieszowa do Lublina, w jednej relacji. 

– W tej chwili na dłuższy okres są wyłączone cztery lokomotywy – są w naprawach powypadkowych lub okresowych. W związku z tą sytuacją na części połączeń konieczne było wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej – napisała przedstawicielka spółki.

Dzisiaj (27 czerwca) sześć lokomotyw jest sprawna, dwie są w naprawach powypadkowych, jedna właśnie kończy przegląd na poziomie P4 i jedna ma usterkę, która jest już naprawiana.  – Naprawa powypadkowych nie da się przyspieszyć ze względu na obowiązujące procedury, ale robimy wszystkie, żeby przyspieszyć przeglądy i maksymalnie skracać czas działania serwisów - mówi Maciej Grześkowiak z Pesy. 

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5