Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity zmodernizowało swoje zaplecze w Kołobrzegu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
28-08-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PKP Intercity zakończyło modernizację swojej bocznicy kolejowej w Kołobrzegu. Dzięki wartej ponad 10 mln zł inwestycji przewoźnik podnosi poziom utrzymania taboru.

Wykonane w Kołobrzegu prace objęły m.in. przebudowę sieci trakcyjnej, oświetlenia, czy instalacji energetycznych. Zmodernizowana została także kanalizacja i instalacje wodociągowe, co przyczyni się do poprawy gospodarki wodnej obiektu. Dzięki zrealizowanej inwestycji na stacji postojowej w Kołobrzegu możliwe jest kompleksowe czyszczenie taboru i przygotowanie do trasy pociągów wyjeżdżających z Kołobrzegu, w tym także pociągu Pendolino, który codziennie wyruszają stąd do Warszawy i dalej do Krakowa (w sezonie letnim jest ich więcej).

– Inwestujemy nie tylko w tabor. Równolegle dbamy o zabezpieczenie zaplecza technicznego, co istotnie przyczynia się do zaoferowania pasażerom standardu usług na możliwie najwyższym poziomie. Zrealizowana modernizacja jest jednym z elementów naszego wieloletniego programu inwestycyjnego – powiedział Adam Laskowski, członek zarządu PKP Intercity ds. inwestycyjnych.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 10,6 mln zł. Została ona dofinansowana kwotą 3,25 mln zł. w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Do 2023 roku PKP Intercity zaplanowało ponad 100 inwestycji różnej wielkości w swoje zaplecza, na łączną kwotę ponad 739,5 mln złotych. Jednak część z nich stoi pod znakiem zapytania, głównie ze względu na znaczne przekroczenia kosztorysów w ofertach firm chętnych do ich realizacji. Piszemy o tym tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5