PKP Intercity chce złożyć ofertę w przetargu na nabycie akcji spółki Wars SA – poinformował „Rynek Kolejowy” Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.
Obecnie Skarb Państwa posiada 49,98 proc. udziałów w spółce, natomiast PKP Intercity - 50,02 proc. akcji firmy. Ministerstwo Skarbu Państwa już dwukrotnie bezskutecznie próbowało zbyć akcje spółki wyspecjalizowanej w kompleksowej obsłudze osób podróżujących pociągami pasażerskimi oraz świadczeniu usług gastronomicznych w pociągach (w systemie franczyzy). Nie znalazł się jednak żaden podmiot, który się zgłosił do aukcji.
30 czerwca MSP ogłosiło kolejny przetarg publiczny na nabycie akcji Warsu. Cena wywoławcza pakietu 866 235 akcji Warsu stanowiących 42,48 proc. kapitału zakładowego spółki wynosi 10 048 326,00 zł. Chęć złożenia ofert w tym przetargu wyraża PKP Intercity. - Jest ogłoszony przetarg i chcemy wziąć w nim udział. Czekamy obecnie na zgodę korporacyjną w tej sprawie – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Janusz Malinowski.
Termin składania ofert w przetargu upływa 22 sierpnia o godz. 14:00.