Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Taniej do Łańcuta, drożej do Opoczna

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-09-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Taniej do Łańcuta, drożej do Opoczna
fot. Kasper FiszerPociąg PKP Intercity
Na przełomie sierpnia i września skokowo wzrosła cena biletu na pociąg IC z Opoczna do Warszawy. Jednocześnie promocyjne opłaty wprowadzono na kilku odcinkach we wschodniej części kraju. PKP Intercity skorygowało zasady dotyczące „biletu taniomiastowego”.

Po wrześniowej zmianie rozkładu jazdy pociągów otrzymywaliśmy od naszych czytelników sygnały o podwyżce cen biletów PKP Intercity. Rzeczywiście narodowy przewoźnik wprowadził pewne korekty w swoim cenniku, są one jednak niewielkie i dotyczą pojedynczych relacji. Pojawiły się także zmiany na korzyść pasażera. Na kilku odcinkach w różnych częściach kraju zaczęła bowiem obowiązywać oferta Bilet taniomiastowy.

Promocyjne ceny na Podlasiu i Podkarpaciu

W jej ramach podróżni mogą kupować bilety na bezpośrednie połączenia realizowane w ściśle określonych relacjach w cenach niższych, niż wynikałoby to ze standardowej taryfy opartej na pokonywanej odległości. Pod koniec sierpnia tego roku na liście odcinków objętych promocją pojawiły się te rozpoczynające się na każdym z przystanków położonych pomiędzy Białymstokiem a Szepietowem (np. za bilet z Szymborów do Warszawy zapłacimy 29,90 zł, a do Wołomina – 24 zł). Na przystankach tych zatrzymuje się bowiem obecnie IC „Karkonosze” (honorowane są w nim przy tym bilety na przejazd pociągiem Regio).

Z oferty mogą korzystać teraz także pasażerowie wsiadający do składów dalekobieżnych w Rzeszowie Zachodnim. – Pociągi naszej spółki zatrzymują się tam od 30 sierpnia – poinformował nas Zespół Prasowy PKP Intercity. Zasady stosowania promocji są analogiczne do tych obowiązujących w przypadku podróży z i do Rzeszowa Głównego. – Z biletu taniomiastowego mogą skorzystać także podróżujący na odcinku Łańcut – Stalowa Wola przez Rudnik nad Sanem – dodają służby prasowe przewoźnika.

Drożej po CMK z Opoczna

Wspomnianą na początku podwyżkę odczują natomiast pasażerowie z południowej części województwa łódzkiego, którzy korzystają z możliwości szybkiego dojazdu do stolicy z przystanku Opoczno-Południe na Centralnej Magistrali Kolejowej. – Wartość biletu uległa zmianie dla zachowania symetryczności cen z relacjami [z Warszawy] do Koluszek czy Tomaszowa Mazowieckiego – usłyszeliśmy w PKP Intercity. Opłata za przejazd została przy tym podniesiona w sposób bardzo istotny.

Dotychczas bilet normalny kosztował bowiem 22,90 zł. Dziś za podróż w relacji Opoczno-Południe – Warszawa trzeba już natomiast zapłacić 29,90 zł. Oznacza to podwyżkę o aż 35 proc.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5