Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity sprzedaje przez internet bilety do Austrii. Ale tylko promocyjne

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-10-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity sprzedaje przez internet bilety do Austrii. Ale tylko promocyjne
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity wprowadziło w końcu do sprzedaży internetowej bilety kolejowe do Austrii. Na razie jednak za pomocą intercity.pl będzie można kupić wyłącznie bilety z promocyjnej puli. Po inne i tak musimy iść do kasy.

– 18 października 2021 PKP Intercity udostępniło sprzedaż biletów Super Promo International do Austrii w systemie internetowej sprzedaży e-IC na wszystkie połączenia realizowane w tym kierunku – czytamy w komunikacie PKP Intercity. Do tej pory zakup biletu na pociąg do Austrii był możliwy wyłącznie w przypadku pociągu IC Chopin prowadzącego grupę wagonów m.in. do Wiednia.

W ramach pilotażu dostępne w sprzedaży będą na razie wyłącznie bilety promocyjne z wspomnianej limitowanej oferty Super Promo International. Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone w czerwcu bieżącego roku kiedy PKP Intercity umożliwiło zakup biletów w tej samej ofercie do i z Czech. Wcześniej zrobili to Czesi (także w relacjach z Polski) i nie uzależniają możliwości zakupu biletu od tego, czy bilet jest w promocji, czy nie.

– Zgodnie z już wcześniejszą zapowiedzią w kolejnych etapach pilotaż będzie rozszerzany o bilety promocyjne na połączenia do kolejnych krajów, a następnie bilety według standardowych taryf – informuje PKP Intercity.

W sprzedaży będą też bilety na Słowację i Węgry

– To kolejne rozwiązanie wprowadzane z myślą o pasażerach, które ma ułatwić planowanie wyjazdów, również tych zagranicznych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wprowadzamy kolejny kierunek międzynarodowy do sprzedaży w systemie e-IC. Już teraz podróżni mogą kupić bilety promocyjne do Austrii, Czech i Niemiec. Chcemy też, by kolejne na tej liście pojawiły się Węgry i Słowacja. Cieszy nas, że podróże z PKP Intercity stają się coraz wygodniejsze, a kolej bardziej dostępna – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Bilety w systemie internetowej sprzedaży e-IC można kupić na pociągi kursujące z Polski do Austrii i w relacji odwrotnej na odcinkach Gdynia – Wiedeń, Warszawa – Wiedeń, Katowice – Wiedeń czy Przemyśl – Graz. 

Tanie bilety bez możliwości wymiany

Sprzedaż biletów standardowo rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, o ile nie występują problemy z zawieszeniem kursowania np. z uwagi na epidemię, czy zmianą rozkładu jazdy. Zakup biletów w promocji, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 dni przed wyjazdem lub do wyczerpania puli promocyjnej. Biletów tych jednak nie można wymieniać. Oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych - gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa lub Katowic już od zaledwie 9,90 euro (do Wiednia), z Gdyni od 29,90 euro (do Wiednia), a z Warszawy do stolicy Austrii od 19,90 euro. Po bilety poza promocją nadal trzeba ustawić się w kolejce do kasy.

Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet w postaci wydruku). Obecnie podróżni za pośrednictwem systemu e-IC mogą kupić bilety w cenach promocyjnych do Czech, Austrii i Niemiec (w tym kierunku bilety dostępne także według standardowej taryfy).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5