NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

PKP Intercity: Przetarg na leasing zwrotny czterech ED74

| mg, Rynek Kolejowy, 28 lutego 2011 28.03.2011 223

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-03-28 22:38:28 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
a co z naprawami rewizyjnymi ?
2011-03-28 23:07:07 Autor: Hurysa
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
SIWZ ...

Ale wpierw trzeba gdzieś ja zdobyć ...
2011-03-28 23:08:45 Autor: Hurysa
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie jest to takie trudne ...

http://www.intercity.pl/pubfile/przetargi/Leasing%20ED74/SIWZ%20leasing%20ED74%20PKP%20Intercity%20SA.pdf
2011-03-28 23:22:15 Autor: Juzia
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To może i ja dorzucę ...

Paragraf 4, ust. 2 i 3 załącznika nr 5 do SIWZ przewiduje że za naprawy rewizyjne i wszelkie przeglądy płaci zamawiający czyli PKP Intercity.
2011-03-29 01:56:12 Autor: Robert Wyszyński
---.238.5.206

Robert Wyszyński
Czy ktoś może PO LUDZKU objaśnić mnie - pasażerowi z poziomu peronu - o co tu chodzi? :-)

Staram się zakumać, ale mi nie wychodzi, za cholerę.
2011-03-29 02:31:41 Autor: Jasio
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
hm to proste ten rodzaj leasingu stosuja firmy w celu poprawy płynnosci finansowej. Bo PKP sprzeda pociag no powiedzmy za 1mln a pozniej bedzie sobie go wynajmowac za powiedzmy 10 tys/mies a na koncie PKP bedzie 1mln-10tys*liczba misiesiecy ktore mijaja od daty zawarcia umowy
2011-03-29 06:48:32 Autor: J.K.
---.182.2.73.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Kolejom Mazowieckim by jeszcze się przydały takie 4 składy
2011-03-29 07:32:53 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
Pierwszy raz widzę tak dziwny Leasing. Ciekawe czy znajda głupszych od siebie???.

W USA jest bardzo modny Leasing. Dużo osób bierze samochód na 2-3 lata i płaci w zasadzie tylko same raty po $100- $180 dolarów. Po 2-3 latach oddaje samochód, albo spłaca już całość do końca, jeśli chce go zatrzymać. Leasing jest bardzo opłacalny, bo przez 2-3 lata ma samochód, ma czym jeździć i odbija te koszty czyli spłaty od podatku.

Reasumując: po 2-3 latach wychodzi na zero, i bierze znowu nowy samochód w Leasing. Czyli co 2-3 lata jeździ nowym samochodom, który tak na prawdę ma za darmo. Bo ile na niego wydał, to odbija to od podatku.

Moja zona już ma 6 samochód z kolei wzięty w Leasing, nie musi się niczym martwic żadnymi naprawami, bo zawsze jest na gwarancji.

A ten przez PKP ogłoszony Leasing, nie wiem o co chodzi?, płacić równowartość PKP za tabor, który można za te same pieniądze kupić w fabryce, tego nie rozumiem?.

No cóż!, Polska to bardzo dziwny kraj. Dziad Kalwaryjski jeszcze kombinuje jak na biedzie zarobić!.






2011-03-29 07:42:13 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
Zapomniałem dopisać, ze Leasing jest modny wśród osób związanych z biznesem i innym typem pracy. Jak załóżmy tez lekarze czy pielęgniarki, adwokaci, i inne podobne grupy zawodowe, etc. Oni mogą odbijać od podatku spłaty, bo musza posiadać samochód na dojazdy, gdzie wykonują prace dla pracodawcy, lub firm ubezpieczeniowych.
2011-03-29 07:52:10 Autor: IC Fan
---.dynamic.chello.pl
@J.K
W żadnym wypadku tego złomu do KM-ów !!!
2011-03-29 07:57:46 Autor: dyżurny plk
---.tktelekom.pl
@kolejarz z USA-nie wiem ile lat jesteś \\\"kolejarzem z USA\\\" ale twoja wiedza o polskiej kolei oparta jedynie na bzdetach z RK jest słabiutka.Przestań ciągle porównywać jak to jest w USA-tu jest Polska(wiesz chyba co powiedział Drzewiecki na Florydzie?)Fajnie,że Ci się udało życie w Stanach i pozdrawiam.
2011-03-29 08:05:25 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
dyżurny plk.

Masz racje, nie trzeba porównywać USA do Polski wiele.

Wystarczy tam zalecieć raz lub dwa razy do roku i zobaczyć, ze to już IV Świat. Pisze IV Świat !!!, bo już spotkałem się tu z wpisami, ze pisaliście III Świat. A to moim zdaniem jest obraza krajów III świata.
2011-03-29 08:11:13 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
Zapomniałem dopisać dyżurny plk.

Moja wiedza o kolei była w ub,roku rozszerzona o horyzonty. Jechałem z Warszawy przez Częstochowę, gdzie się zatrzymałem na dwa dni. Następnie do Krakowa już Poraj, Maczki, Zawiercie, Szczakowa. Oczy mi na wierz wychodziły co pozostało z tej linii po 22 latach. Sorry!, jak pomyliłem już kolejność. Nie chce mi się wchodzić na map, bo to nie ma znaczenia.
2011-03-29 08:25:20 Autor: kryniczanin
---.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

kryniczanin
Niech ktoś przypomni hi hi w jaki sposób PKP IC \"nabyło\" ten tabor...
2011-03-29 08:27:00 Autor: dyżurny plk
---.tktelekom.pl
@kolejarz z USA-ja nie jestem wcale do Ciebie nastawiony negatywnie,ale ja pracując i widząc to co się dzieje na kolei na co dzień to brak mi słów.Szefowie z bożej łaski co o kolei wiedzą tyle,że pociągi po torach jeżdżą,jedynym zmartwieniem jest to czy wpadnie pensyjka 10-ego a ludzie z dołu robią tyle ile mogą,żeby to jeszcze działało.Pewno rozumiesz o czym mówię.PZDR
2011-03-29 08:29:47 Autor: $
---.17.238.233
@Kolejarz z USA: \"A ten przez PKP ogłoszony Leasing, nie wiem o co chodzi?\" - nie wiem, ale profilaktycznie ośmieszę, bo na pewno w stanach nikt czegoś takiego nie wykorzystuje. A przynajmniej ja nie wykorzystuję, więc na pewno jest to bez sensu. Tak pokrótce można streścić Twoje zdanie.
2011-03-29 08:39:52 Autor: adamo
---.xdsl.centertel.pl
kolejarz usa

chlopie, a usa to V świat. Bo w Polsce jeszcze nie ma oszołomów co wpadają do szkoły i zabijają dzieci bo za dużo pograli w gry komputerowe. Polska nie zabija niewinnych ludzi za ropę.
Polska nie wywołuje wojen. Mamy czyste sumienie w przeciwieństwie do usa.
2011-03-29 08:40:43 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
Do $

Tez nie wiem o co ci chodzi.

Ale w odpowiedzi do dyżurny plk. Przesyłam mu zdjęcia z Bieżanowa, robione 2 lata temu, kładka nawet jest pozbawiona już barierek. Po której ponad 10 lat chodziłem. Słupy trakcyjne walą się na Lini Bieżanów- Ruszcza.

Obraz nędzy i rozpaczy po 22 latach.


http://img560.imageshack.us/f/kladka.jpg/

http://img841.imageshack.us/f/linial.jpg/

http://img858.imageshack.us/f/stonki.jpg/

http://img11.imageshack.us/f/hasler.jpg/




2011-03-29 08:49:08 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
adamo.

Mało czytasz!. W Polsce nie dawno siekiera student zarąbał wykładowcę.

Pokaz mi gdzie USA bierze ropę z wojny, z którego kraju?. Wojny są pożyteczne, dzięki wojnom technologia się rozwija, dzięki wojnom masz komputer i nowe technologie

W USA nie ma wojny. A tam gdzie jest to, mnie to wisi po niżej kalafiora.


W Polsce bez wojny w każdy weekend giną dziesiątki ludzi, małżeństw, dzieci, na drogach.
Takie macie sumienie, się targać przez 28 lat, czyli zryć miedzy sobą, która partia jest lepsza.


Poczytaj tu !!!, jak w Polsce mordują, kradną, gwałcą.

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/0,0.html










2011-03-29 08:49:59 Autor: mechanior
---.skarzysko.vectranet.pl

mechanior
Kolejarz z USA
Jak sobie dobrze przypominam to miałeś tu już amerykan nie zaglądać???
to jest forum dla POLSKICH kolejarzy szmacia--żu
a nie dla pastuchów z usa w debilnych kapeluszach
2011-03-29 08:53:09 Autor: dyżurny plk
---.tktelekom.pl
@kolejarz z USA-ale czy to nie są tematy wspólne(te foty)dla obu krajów???Nie mam czasu na szukanie zdjęć jakichś tam paskudztw ze Stanów.Przepraszam Cię bardzo ale jestem w pracy i nie mogę już debatować bo mam parę parę pociągów i zamknięcie do sąsiedniej stacji(linia 131)Pzdr
2011-03-29 08:57:21 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
dyżurny plk

Przecież jak pościsz pociąg 30 minut później, nawet nikt się nie połapie. A maszynista wypije w spokoju z termosu herbatkę, bo wątpię ze jeszcze są na EU sprawne kuchenki.



2011-03-29 09:00:20 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
No i mamy wojnę polsko-polską. W ramach wielkopostnej zadumy. Eeech...
2011-03-29 09:10:35 Autor: mechanior
---.skarzysko.vectranet.pl

mechanior
Z reszta mnie się już to znudziło. Kasuje całkiem ten link i zaprzestaje już tu wchodzić, mniej więcej z powodu tego, ze nic pozytywnego na PKP nie ma i nie będzie. To całkowity już upadek tego żelastwa w Polsce. Wiec ten RK dla mnie staje się mało już atrakcyjny. Bo dwie czy 4 kupione jakieś lokomotywy, to leząca pestka przy śmietniczce w przedziale.

pastuch z usa napisał i nie dotrzymał!!
to jak tu takiego tolerować?
2011-03-29 09:23:34 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
mechanior.

Nie odmawiaj moim kolegom i koleżankom z pracy amerykanom, oglądać ze coś pisze po Polsku na tej stronie.

Po prostu śmieje się od ucha do ucha, a oni patrzą i nic nie kumają co pisze. Tłumacze im, ze fajna stronka z Polska z koleją. Pokazałem im już jakie fajne są kibelki pomalowane.

A teraz pokazuje im fajny przystanek Lubocza, to jest w okolicach Wzgorz Krzeslawickich w Nowej Hucie.

Czasami tam nawet IC jedzie jak jest zamkniecie w Plaszowie. Tyle pozostalo po dbalosci Kolei.


http://img687.imageshack.us/f/lubocza2.jpg/










2011-03-29 09:25:48 Autor: Czomo
---.centertel.pl

Czomo
To jest bardzo ciekawe, bo do tej pory się nie wyjaśniło czy PKP IC prestiżowa spółeczka zapłaciła obecnym Przewozom Regionalnym za owe jednostki, czy podpisali akt darowizny, czy cholera wie jak to się stało że do IC trafiły te ezt. Nie rozumiem po co w ogóle zrobili takie coś, teraz PR powinno od nich to kupić i im tego w ogóle nie wylizngować, powiem więcej powinni im powiedzieć \"mamy was gdzieś bo sobie od was je kupiliśmy\" zacytuje jak zwykle mojego kochanego Zulugule \"Polska to dziwna kraj...\"
2011-03-29 09:30:55 Autor: Czomo
---.centertel.pl

Czomo
Greetings to all railway workers in the United States :D To dla kolegów maszynisty @Kolejarz z USA którego podziwiam za to że zawsze coś napiszę z za wielkiej wody :) Zwłaszcza jak podlinkuje na YouTube filmik ze swojej służby ;)
2011-03-29 09:42:02 Autor: mech.
---.cpe.marton.net.pl
Kolejarzu z USA czy też może maszynisto z USA, dlaczego obrażasz wszystkich nas maszynistów w Polsce, porównując do czwartego świata.

Jeśli Tobie się tam (czyt. w USA) udało i jesteś szczęśliwy, masz kasę, żona cię kocha i dom duży na działce stoi, to ciesz się z tego i nie prowokuj zwady między nami.

Nasuwa się takie powiedzenie; \"Nie pamięta wół jak cielęciem był\".

zielonej...
2011-03-29 09:42:04 Autor: dżery
---.tktelekom.pl
A może ktoś rozsądny wytłumaczy mi, co robią nasze wojska w Afganistanie, i czyich interesów bronią. Bo na pewno nie naszych. a jeszcze tak niedawno krytykowaliśmy Rosję za dokładnie takie samedziałania. Nie bądźmy tacy święci i stuknijmy się we własne piersi. Chyba jest okres postu i zadumy! Dlaczego jak ktoś ma odmienne zdanie na dany temat, to od razu jest pastuchem i oszołomem. A że kolej została zniszczona, to każdy w tym kraju widzi a kolejarza PRZERAĹťA!
2011-03-29 09:45:40 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
mech.

Udowodnij mi ze Polska nie jest już IV Światem. Ja nie obrażam ludzi, tylko kraj !!!.

Ja w Polsce na geografii uczyłem się ze Hongkong, i kraje Azjatyckie to III świat. Jeśli te kraje są III Światem, to którym jest POLSKA ???

2011-03-29 09:49:01 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
dżery.

Co robią Polskie wojska w Afganistanie?. A no są, bo to chodzi o kasę, co rocznie USA daje ponad 45 milionów dolarów członkom NATO.

Gdyby nie ta kasa!, dziś polscy żołnierze układali by przed koszarami, z kruszonej cegły biało czerwonego orla, i chodzili bez gaci.

Przecież Polski MON nie ma kasy już na utrzymanie wojska.

2011-03-29 10:21:36 Autor: dyżurny plk
---.tktelekom.pl
@kolejarz z USA-to nie jest tak jak myślisz,słyszałeś o SEPE lub SWDR?
2011-03-29 10:22:32 Autor: Kolejarz z USA
---.dsl.emhril.sbcglobal.net
mech.

Jeszcze jedno mech !!!

Mam mocne podejrzenia ze ten RK czytają te Prezesy z PKP razem z tym Kogutem.
Niech wiedza ile zarabiają i jak żyją kolejarze w cywilizowanych krajach.

To wstyd by w dzisiejszych czasach kolejarze w Polsce zarabiali tak nisko.







2011-03-29 10:48:47 Autor: JaceK
---.189.72.21

JaceK
@Kolejarz z USA - a nie zapomniałeś dodać że ten przystanek jest od kilku lat nieczynny? Bo jak nie - to po prostu fałszujesz rzeczywistość.
Albo te słupy, którymi tak się podniecasz, a ich krzywizna powstała w wyniku podmycia nasypu.
Albo że kładka jest już wypiaskowana i wymalowana?

Pewnie nie, bo Ci to nie pasuje do koncepcji.

A IC na Huciance jeździł objazdem ostatnio kilkanaście lat temu...
2011-03-29 11:35:43 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
@Kolejarz USA: No i znowu odreagowujesz swoje kompleksy \"w Polsce mordują, kradną, gwałcą\". Po co tu jeszcze przyjezdzasz, czemu zagladasz w te polską zasciankowa czesc internetu?
2011-03-29 11:40:28 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
A w USA wszystko jest cacy - szczegolnie na kolei:
http://csx-sucks.com/pictures/?2273hole.jpg
2011-03-29 13:04:20 Autor: mech.
---.cpe.marton.net.pl
No Iwan z tym zdjęciem to pojechałeś ;))
2011-03-29 13:36:53 Autor: Darek Dołubizno
---.182.42.69.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Darek Dołubizno
@Kolejarz USA:

Boszszsz...

Taki światowiec z I-go świata, a nie wie, co to jest leasing zwrotny...

Rusz mózgiem, wpisz w google frazę, wysil się trochę i poczytaj choćby tu http://ksiegowosc.infor.pl/rachunkowosc/ksiegi-rachunkowe/70338,Na-czym-polega-leasing-zwrotny-i-jak-go-wykazac-w-ksiegach.html , potem po raz kolejny wysil się i pomyśl nad tym co poczytałeś i już bez wysiłku trochę się zastanów.

Bo niemal zawsze zabierasz zdanie i piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia, a udajesz człowieka, który wszystkie rozumy pozjadał, bo kiedyś tam do Stanów Złajdaczonych poleciał.

Człowieku, Twoje wpisy na RK są po prostu żeniujące!!
Nie pierwszy to temat, który swoimi wpisami po prostu spieprzyłeś.
Spieprzyłeś nam tu nie pierwszy raz atmosferę i sens dyskusji.

Obrażasz nas swoimi przyrównaniami do któregoś tam świata. Bez względu na to, jak w Polsce jest źle i ile jeszcze jest do zrobienia, aby było lepiej - ja czuję się przez Ciebie ustawicznie obrażany!!

Mnie osobiście wali równo, jakie masz poglądy i czego się tam dorobiłeś. Bo bzdurnymi przykładami, jakimi nas częstujesz, można Ciebie porównać tylko do arona.

Gardzę takimi ludźmi, nawet jak bezpiecznie skryli się przed moim zdaniem za Oceanem.

P.s. Bez względu na to, co jeszcze tu napłodzisz/naklepiesz z klawiatury Twojego cudownego amerykańskiego komputera, był to mój pierwszy i ostatni wpis na Twój temat. Są na świecie dużo ciekawsze zjawiska, niż \"Kolejarz USA\" z Rynku Kolejowego.
2011-03-29 14:25:53 Autor: partyzant
---.tktelekom.pl
Rym dla kolejarza usa: Najgorszy cham, jak się zrobi z dziada, pan.
2011-03-29 18:20:52 Autor:
---.181.12.6.nat.umts.dynamic.eranet.pl
ED74 ma bardzo przyjemą melodyjkę przy rozruchu i hamowaniu.
mieszkam 2km od dw wschodniego i ok 22 zawsze go słyszę
2011-03-29 22:06:22 Autor: mechanior
---.skarzysko.vectranet.pl

mechanior
@partyzant
fajny wierszyk bardzo trafny jeśli chodzi o pastuchów w debilnych kapeluszach
2011-03-29 23:07:59 Autor: kolejowy men
---.lodz.msk.pl
A cóż to za leasing się szykuje? PKP IC chyba poszukuje kasy i dobrze, z tym że sprawą może zainteresować się Urząd Marszałkowski w Łodzi, który EDyty kupił dla PR-ów i je przekazano potem PKP IC. Mam nawet podstawkę na kubek z wizerunkiem EDyty i napisem postaw na Przewozy Regionalne:). Ciekawe, czy PKP IC nic nie zapłaciło za przejęcie pospiesznych, w tym ED 74?, bo słyszałem takie głosy. PR więc zapewne nie weźmie ich w leasing, może KM?
A swoja drogą PR powinny zrobić manewr, żeby EDyty przed przejęciem pospiesznych przez PKP IC puścić jako osobówki tak jak Acatus jeździł i został i jako IR teraz jeździ, ponieważ pociągów osobowych PKP IC nie przejęło tylko pospieszne:). Pozdrawiam.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.