Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity ma już pierwszego Griffina z nowej serii

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
14-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
14-12-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity ma już pierwszego Griffina z nowej serii
Fot. Tomasz Gontarz/twitter (X)Pierwszy Griffin z nowej serii w Gdyni
Newag utrzymał zapowiadane błyskawiczne tempo budowy pierwszego elektrowozu Griffin z nowej serii zamówionych u producenta pojazdów.

Tym, że pierwszy elektrowóz jest już w PKP Intercity, pochwalił się Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity. Newag dokonał niemal niemożliwego i dostawę pojazdów, których z uwagi na braki w taborze PKP Intercity bardzo potrzebuje, rozpoczął zgodnie z obietnicą jeszcze w grudniu 2023. Tymczasem umowa na ich zakup była podpisana 2 marca 2023. To rekordowy czas dostaw. Warto jednak podkreślić, że PKP Intercity kupiło produkt już u siebie sprawdzony (spółka ma już 30 takich lokomotyw, a nowa jest 31), który wymagał jedynie niewielkich poprawek. Odpadły długotrwałe procedury homologacyjne.
Dwadzieścia elektrowozów z tego zamówienia będzie jednosystemowych i z tego powodu będą operować tylko w Polsce. Pierwszy pojazd z nowej serii odebrany przez PKP Intercity ma numer 032 i będzie operować z Północnego Zakładu spółki w Gdyni. Fotografia udostępniona przez wiceprezesa spółki pochodzi właśnie spod hali wachlarzowej operatora w tym mieście.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5