Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Łatwiej kupić i wymienić bilet do i z Warszawy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Łatwiej kupić i wymienić bilet do i z Warszawy
Fot. M. SzymajdaPociąg PKP Intercity na nowej Warszawie Zachodniej
PKP Intercity wprowadziło bardzo oczekiwane zmiany do swojego systemu sprzedaży. Do tej pory, w określonych okolicznościach, strona intercity.pl i aplikacje nie wskazywały części pociągów dojeżdżających do innych stacji niż Warszawa Centralna, były też problemy z wymianą biletów w momencie, gdy zmienialiśmy stację przeznaczenia bądź początku podróży.

Chociaż PKP Intercity na swojej stronie sporo pisze o remoncie stacji Warszawa Zachodnia i wynikających z tego problemów, część pasażerów wciąż nie wiedziała, że przy dojeździe lub wyjeździe z Warszawy lepiej w wyszukiwarce połączeń wskazać „metastację” WARSZAWA, aniżeli konkretną stację (o problemach z tym pisaliśmy TUTAJ). Wówczas system pokazywał wszystkie połączenia. Teraz, nawet w wypadku, gdy będziemy szukać pociągów np. z Wrocławia Głównego do Warszawy Centralnej, system zaproponuje pociągi do Warszawy Gdańskiej i do tego bardzo wyraźnie oznaczy je w wyszukiwarce połączeń. To bardzo dobry krok PKP Intercity.Do tego zmieniły się warunki wymiany biletów. Taki dokument podróży, kupiony np. na pociąg Gdańsk Główny – Warszawa Centralna, można już wymienić na bilet np. Gdańsk Główny – Warszawa Gdańska. Pasażer nie poniesie z tego tytułu dodatkowych kosztów (jeśli cena biletu jest taka sama). Po rozpoczęciu procesu wymiany trzeba jednak zmienić parametr stacji końcowej na „metastację” WARSZAWA lub wskazać inną, pożądaną stację dotarcia. Tak samo, jeśli np. mieliśmy wyruszyć z Warszawy Gdańskiej, ale nasz pociąg spóźnia się i lepiej jest nam wybrać połączenie z Warszawy Centralnej – wówczas stację początkową przy wyszukiwaniu alternatyw należy zmienić na WARSZAWĘ lub Warszawę Centralną. W innym przypadku system będzie podpowiadać oryginalną stację przeznaczenia bądź rozpoczęcia podróży, z pierwszego biletu.

– W systemie internetowej sprzedaży biletów eIC podróżni mają możliwość wymiany bi-letów jeśli chcą zmienić termin wyjazdu, bądź wybrany pociąg odjeżdża z innej stacji albo przyjeżdża na inną stację w Warszawie niż stacja wskazana na bilecie podróżnego. W eIC wdrożona jest też funkcja metastacji, czyli dynamicznego informowania o możliwości wyboru połączenia ze stacji innej niż wskazana w wyszukiwaniu. Oznacza to, że wyszukując połączenie ze stacji Warszawa Centralna Klient otrzyma też podgląd połączeń, które odjeżdżają ze stacji Warszawa Śródmieście, czy Warszawa Gdańska – poinformowała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

– Jeśli wystąpią przeszkody w przewozie, np. opóźnienie pociągu, wtedy nasi podróżni mają prawo skorzystać z przejazdu do ich stacji docelowej każdym naszym pociągiem, nawet wyższej kategorii, przy porównywalnych warunkach przewozu, bez konieczności dopłacania. Rozpoczęcie przejazdu zastępczego jest możliwe po uzyskaniu przez po-dróżnego odpowiedniego poświadczenia uprawniającego do takiego przejazdu – dodała Agnieszka Serbeńska.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5