Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity wybiera ofertę SKPL. Spalinowe zespoły trakcyjne na TLK Wetlina i Bieszczady [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
11-12-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity wybiera ofertę SKPL. Spalinowe zespoły trakcyjne na TLK Wetlina i Bieszczady [aktualizacja]
fot. M. SzymajdaPociąg SKPL w Zagórzu
PKP Intercity otworzyło oferty w przetargu na dzierżawę spalinowych zespołów trakcyjnych. Chce je wykorzystać do obsługi połączenia relacji Kraków Główny – Zagórz.

PKP Intercity wybiera ofertę SKPL [aktualizacja]

10 grudnia PKP Intercity potwierdziło wybór oferty SKPL na dzierżawę spalinowych zespołów trakcyjnych od SKPL. Od 13 grudnia pojazdy z obsługą PKP Intercity będą kursować dwa razy dziennie w relacji Zagórz - Sanok - Krosno - Jasło - Gorlice Zagórzany - Tarnów - Kraków i z powrotem. Zobaczymy je w obsłudze TLK Bieszczady i TLK Wetlina. W letnie weekendy pociągi mają dojeżdżać także do Łupkowa, przy słowackiej granicy. Co ważne: w nowym rozkładzie jazdy nie będzie już pociągów dalekobieżnych w relacji z Zagórza i Sanoka do Rzeszowa i dalej w głąb kraju.

Ofertę dzierżawy złożyło 26 listopada tylko SKPL. Taki rozwój wypadków przewidzieliśmy tutaj. Opiewa ona na 9 998 067,73 zł brutto przy kosztorysie na poziomie 9 972 590,31 zł brutto. PKP Intercity podniosło więc nieco budżet wybierając ofertę operatora z Pleszewa.

Wyjaśnienia przewoźnika dotyczące obsługi pociągów szt-ami można znaleźć tutaj.

Przedmiot zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa spalinowych zespołów trakcyjnych przeznaczonych do obsługi połączenia relacji Kraków Główny – Zagórz i Zagórz – Kraków Główny wraz z zapewnieniem utrzymania i obsługi rewidenckiej. 

Spalinowe zespoły trakcyjne mają obsługiwać całoroczne połączenia relacji Kraków Główny – Zagórz i Zagórz – Kraków Główny, a w sezonie turystycznym w weekendy w relacji wydłużonej do stacji Łupków przez cały rozkład jazdy 2020/21, czyli już od 13 grudnia tego roku.

Wykonawca ma wydzierżawić pociągi PKP Intercity wraz z zapewnieniem ich utrzymania, w tym czyszczenia, wyposażenia w materiały eksploatacyjne, paliwo i zapewnienia obsługi rewidenckiej. Pociągi zostaną oklejone przez PKP Intercity w barwy przewoźnika. To PKP IC zapewni drużyny trakcyjne i konduktorskie do obsługi połączeń.

PKP Intercity miało już w ofercie pociągi prowadzone spalinowymi zespołami trakcyjnymi. Były one jednak uruchamiane przez SKPL na zasadzie podwykonawstwa i dojeżdżały tylko do Rzeszowa. Dzierżawa spalinowych składów oznacza zatem dużą zmianę w sposobie prowadzenia działalności przez przewoźnika. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5