Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

PKP Intercity chce budować halę serwisową w Lublinie i rozbudować zaplecze

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
22-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
PKP Intercity chce budować halę serwisową w Lublinie i rozbudować zaplecze
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Intercity zaprasza do składania ofert cenowych dotyczących wykonania koncepcji budowy zaplecza spółki, w tym sporej hali naprawczej na stacji Lublin Główny. Koncepcja miałaby posłużyć później do wykonania projektu budowlanego. Obecnie w Lublinie zaplecze do obsługi pociągów jest bardzo ubogie.

Tory odstawcze PKP Intercity są w Lublinie podzielone na dwie grupy: A i B. Grupa A to łącznie 2,5 kilometra torów, które spółka chciałaby w przyszłości zelektryfikować, oraz skorygować ich położenie. Chce też, nad torem nr 16, postawić przynajmniej 200-metrową halę na potrzeby obsługi zespołów trakcyjnych. Powstałyby tu też nowe drogi dojazdu dla pojazdów dostawczych i ciężarówek (nie wszystkie tory są wykorzystywane) oraz zaplecze socjalne.

Z kolei grupa B, to bocznica położona wzdłuż ulic Krochmalnej i Gazowej. Tutaj do wymiany byłyby tory, wraz ze zmianą ich układu oraz likwidacją jednego z nich, dla poprawy obsługi składów.

PKP Intercity chce też, by w Lublinie, powstała nowa hala napraw z maksymalnie pięcioma torami. Obok powstałby budynek socjalno-biurowy. Miałaby zostać zbudowany pomiędzy ulicami Krochmalną i Nowy Świat. Obecnie na terenie planowanym pod budowę hali znajdują się droga, stare magazyny, rampa kolejowa, nieużywany tor i nieużytki. Tutaj planuje się też budowę stacji paliw dla taboru spalinowego.

PKP Intercity czeka na oferty wykonania koncepcji do 5 lipca. Po otrzymaniu ofert spółka zamierza przeprowadzić licytację.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5