Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Informatyka podpisze kolejną wielomilionową umowę z PKP Intercity

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
03-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Informatyka podpisze kolejną wielomilionową umowę z PKP Intercity
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAzdjęcie ilustracyjne
PKP Informatyka wygrała przetarg na dostawę i wdrożenie Systemu Planowania i Obsługi Rozkładu Jazdy ogłoszony przez PKP Intercity. Zarobi na tym ponad 7,5 miliona złotych. 

Pół roku temu PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup systemu planowania i obsługi rozkładu jazdy. Postępowanie trwało dość długo – do października PKP Intercity otrzymało pięć ofert, jednak przewoźnik postanowił przeprowadzić jeszcze aukcję elektroniczną. Przystąpiły do niej trzy firmy, których oferty przewoźnik uznał za spełniające kryteria.

Wspomnianą aukcję elektroniczną wygrała spółka PKP Informatyka, która pokonała Infomex z Żywca oraz S&T Services z Warszawy. Zaoferowana cena po aukcji to 7 649 996,65 złotych – znacznie mniej niż 12,5 mln złotych, które PKP IC założyło w budżecie. Warto przypomnieć, że jedna z odrzuconych ofert opiewała na jeszcze niższą kwotę – tylko 3,8 mln złotych. 

Będzie to kolejna duża umowa przewoźnika z siostrzaną spółką z Grupy PKP. 22 grudnia w siedzibie podpisano trzy umowy z PKP Informatyka, które dotyczą stworzenia zupełnie nowego systemu sprzedaży biletów. Wartość całości wraz z opcjami to aż 143 miliony złotych brutto. Tamto zamówienie – największe w historii PKP Informatyki – zostało udzielone w trybie bezprzetargowym.

Wdrożenie nowego systemu planowania rozkładu jazdy ma pozwolić na lepsze funkcjonowanie przewoźnika. O szczegółach pisaliśmy tutaj.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5