Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Informatyka ogłasza przetarg na nowy system sprzedaży biletów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-06-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Informatyka ogłasza przetarg na nowy system sprzedaży biletów
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
29 czerwca PKP Informatyka ogłosiła długo oczekiwany przetarg na „Zakup modułu rezerwacyjnego w ramach budowy Systemu Centralnego Rezerwacji Miejsc i Sprzedaży Biletów (NSSiR) zgodnego z założeniami Wspólnego Biletu”.

PKP Informatyka zaznacza, że przetarg to kolejny krok w realizacji strategii spółki, którego celem jest zastąpienie Kurs’u 90 nowoczesnym, kompleksowym systemem obsługi oraz sprzedaży biletów kolejowych. „Moduł Rezerwacje”, który spółka zamierza kupić na rynku, zostanie zintegrowany z pozostałymi elementami systemu przy wykorzystaniu tzw. szyny usług. Ogłoszone dziś postępowanie, podobnie jak przeprowadzone w ubiegłym roku rozpoznanie rynku, to efekt współpracy z PKP Intercity, który jest głównym, choć nie jedynym klientem PKP Informatyka (z usług spółki korzystają także przewoźnicy regionalni).

– Zależy nam na tym, aby podróżni korzystali z intuicyjnego i nowoczesnego systemu sprzedaży. To obok inwestycji w tabor i zaplecza techniczne, kolejny istotny element kolei XXI wieku – podkreślił Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

– Jestem przekonany, że budowa wielomodułowego systemu, integrującego liczne funkcjonalności, dedykowane zarówno przewoźnikom, jak i pasażerom przyczyni się do wzmocnienia atrakcyjności kolei, wzrostu mobilności społeczeństwa oraz znaczącej poprawy standardów obsługi klienta – powiedział Tadeusz Turzyński, prezes zarządu PKP Informatyka.

Termin składania ofert upływa 19 sierpnia 2021 roku. Zakup będzie współfinansowany z Krajowego Programu Odbudowy. O planowanym przetargu i etapach wdrożenia nowego systemu przez PKP Informatyka pisaliśmy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5