Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP IC: Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie Wi-Fi w Pendolino

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
20-09-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP IC: Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie Wi-Fi w Pendolino
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
Na pokładach polskich Pendolino nadal brakuje dostępu do bezprzewodowego internetu, zaś dzwonienie z telefonu jest mocno utrudnione, bo do wnętrza pojazdu nie dociera dobrej jakości sygnał GSM. PKP Intercity zapowiada jednak, że prowadzi już zaawansowane rozmowy z Alstomem, by ten stan rzeczy zmienić.

Temat braku internetu w Pendolino wraca jak bumerag. Tym razem PKP Intercity zapowiada jednak zdecydowane kroki, by pasażerowie jednak dostęp do cyfrowego medium zyskali, a wraz z nim także poprawę zasięgu GSM na pokładzie. – Wdrażamy następny etap procesu montażu Wi-Fi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model finansowy jego montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów z Alstomem – wyjaśnia Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity. Dodaje także, że spółka cały czas jest w kontakcie z producentem składów.

Jak tłumaczy Oniszczuk, kwietniowy wypadek jednego ze składów pod Opolem „skomplikował nam proces montażu Wi-Fi w Pendolino”. Jak tłumaczy, montaż bezprzewodowego internetu w Podolino spowoduje wyłączenie dodatkowego składu. – Musimy najpierw zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych – podkreśla. Jak wyjaśnia Oniszczuk, montaż bezprzewodowego internetu w pojeździe wymaga przetestowania jego działania, czy nie wpływa na zakłócenie innych sygnałów. – Także musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność taboru – dodaje.

Według deklaracji, przewoźnik ma nadzieje, że już w przyszłym roku ruszy proces montażu Wi-Fi oraz wzmacniaczy sygnału GSM. – Staramy się jak najszybciej to zmienić, bo wiemy, że jest taka potrzeba. Chcemy prace wykonać także kompleksowo, żeby był i dobry sygnał GSM i Wi-Fi. Mam nadzieję, że internet i zasięg w telefonach pojawią się w części Pendolino do końca roku 2018 – mówi Oniszczuk.

Obecnie spółka PKP Intercity posiada 18 dostępnych Pendolino. Jeden jest wyłączony z użytkowania od kwietnia, po zderzeniu z naczepą samochodu ciężarowego na przejeździe kolejowo-drogowym pod Opolem. Drugi skład przechodzi obecnie prace na czwartym poziomie utrzymania w Alstomie.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5