Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP IC: Odwołane pociągi na linii łódzkiej to efekt wypadku pod Ozimkiem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP IC: Odwołane pociągi na linii łódzkiej to efekt wypadku pod Ozimkiem
fot. Kasper FiszerPociąg PKP IC w Żyrardowie
30 stycznia pomiędzy Łodzią a Warszawą doszło do poważnych utrudnień w ruchu. PKP Intercity odwołało tam bowiem w sumie pięć kursów, w tym trzy z lub do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Jak tłumaczy przewoźnik, wynikało to ze zmian w obiegach jednostek wprowadzonych po wypadku pod Ozimkiem.

30 stycznia ruch pociągów PKP Intercity pomiędzy Łodzią a Warszawą był poważnie zakłócony. Przewoźnik odwołał bowiem całkowicie kilka kursów. W kierunku Łodzi nie pojechał IC „Łęcka” – podróżnych z biletami na ten kurs zabrał TLK „Konopnicka” do Zielonej Góry, który omija jednak Łódź. Pasażerowie musieli więc wysiąść zeń w Koluszkach i dalszą drogę pokonać składem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Na lotnisko z przesiadką w Warszawie Zachodniej

Na stołeczne Lotnisko Chopina nie pojechał natomiast pociąg IC wyjeżdżający z Łodzi Fabrycznej o 17:27. Nie zostały zrealizowane także kursy z lotniska do Łodzi z 17:11 i z 19:12. We wszystkich tych trzech przypadkach pasażerowie musieli podróżować z przesiadką w Warszawie Zachodniej. Podróż na odcinku Warszawa Zachodnia – Łódź Fabryczna była możliwa m.in. składami interRegio uruchamianymi przez Polregio.

Listę odwołanych kursów zamyka IC „Telimena” Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. W tym przypadku zaproponowano klientom podróż z przesiadką w Skierniewicach – z pociągu relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Lotnisko Chopina na pociąg relacji Żywiec – Białystok. Spółka zapewniła w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej, że w przypadkach, w których było to konieczne, uzgodnione zostało wzajemne honorowanie biletów.

PKP Intercity zmieniło obiegi jednostek elektrycznych

Spółka tłumaczy, że odwołania były następstwem wypadku na przejeździe pod Ozimkiem. – Wprowadziliśmy korekty w obiegowaniu składów, by zapewnić ciągłość pracy eksploatacyjnej i zminimalizować zagrożenie opóźnieniami wtórnymi – poinformował nas Zespół Prasowy PKP Intercity. W odpowiedzi na nasze pytania nie odniesiono się natomiast do kwestii możliwości uruchomienia składów zastępczych.

Wczorajszy wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Nowa Schodnia w gminie Ozimek. Samochód ciężarowy wjechał tam pod pociąg PKP Intercity prowadzony jednostką Dart. Kierujący ciężarówką nie przeżył.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5