NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

PKP IC nie zdąży. Obowiązkowe miejscówki przesunięte

| jm, Rynek Kolejowy 25.01.2013 63

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-01-25 12:31:49 Autor: atakan
---.adsl.inetia.pl
I oby jak najdłużej.
2013-01-25 12:37:03 Autor: czytelnick
---.internetdsl.tpnet.pl
Niech będzie moja strata, ale podzielę się pomysłem z Intercity, choć mi nikt za to nie płaci.
W TLK miejscówki jedynie w 1 klasie w cenie i tak droższego biletu. Dwójki pozostawić, jak są.
2013-01-25 12:47:02 Autor: Goral/PR-fan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
\"Chcemy, żeby był on jak najbardziej przyjazny dla pasażera\"

Najbardziej przyjazny dla pasażera jest brak miejscówek. Systemo wsadzi go z menelami i jedź Pan potem z takimi przez 12h nad morze. Super.

Nikt nigdy nie będzie mi mówił, gdzie mam siedzieć, gdy jadę gdziekolwiek.
2013-01-25 12:55:59 Autor: Wich
---.internetdsl.tpnet.pl
Nad jakim systemem oni pracują? Sprzedaż internetową mają gotową, sprzedaż w okienkach jest też przystosowana do miejscówek w 2 klasie. Więc nad jakim systemem oni w kółko pracują, żeby cokolwiek wdrożyć ?

System to oni mają perfekcyjny na dezorientację podróżnych i potencjalnych klientów. Miejscówki mają być, nie mają być, we wszystkich, w niektórych, w pierwszej, w drugiej albo może i nie, a jak nie to to we wszystkich pociągach i klasach lub dowolna wariacja powyższych stwierdzeń. I tak już od kilku lat. A podróżny nie ma zielonego pojęcia co za bilet i czy z miejscówką czy nie, ma lub może kupić.

Już kiedyś była taka sytuacja, że sprzedaż biletów leciała a potem się okazało, że wprowadzili miejscówki. No i teraz w czasie kupna biletu nikt nie informował, że ma być miejscówka, co więcej informowali że jej nie ma! Tak było w rozkładzie, tak było wszędzie. I co potem z takim podróżnym ? Wpuścić do pociągu czy zostawić na peronie ? No bo obowiązkowe miejscówki są przecież, wprowadzili je \"przedwczoraj\"!

Przy takiej polityce i takim mieszaniu w głowach podróżnych niech się nie dziwią, że gro ludzi nie chce jeździć a może jedynie splunąć na kolej!

Kolej na której nie można polegać nie nadaje się do niczego!
2013-01-25 13:09:18 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
czemu nie nazwią tej miejscówki RF skoro miała być gratis do biletu?
2013-01-25 13:13:20 Autor: Goral/PR-fan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Wich

Olej pic, zapraszam do PR i - jeżeli jesteś z południa lub jeździsz gdzieś w tym kierunku - IR Busów. Razem pokażmy gest Kozakiewicza wszystkiemu spod szyldu Trupy PKP! :)))
2013-01-25 13:22:49 Autor: INFO
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie przejmujcie się wpisami tego g...niarza samozwącego się tutaj jako Góral/PR Fan/kiblofan. To zwykły dzieciak mikol - w okularkach, z długimi loczkowanymi włosami. W dodatku albo nie chodzi do szkoły albo na studia skoro ciągle wypisuje tu swoje mądrości na cześć Przewozów Regionalnych. Jak dyskutować to z normalnymi ludźmi, a nie z dzieciakami, którzy zawsze wiedzą lepiej. Góral - idź
spać. Dla większości osób naprawdę nie ma znaczenia co tutaj wypiszesz dzieciaku. Poza tym jak typowe niedojrzałe dziecko podpisujesz się nieraz nawet 3 nickami naraz. To jest chore. Nikt poważny tak nie robi.
2013-01-25 13:31:29 Autor: INFO
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Góral - my, maszyniści z PR, mamy cię już dość! Ciągle przeszkadzasz nam w pracy, zadajesz przygłupawe pytania, chcesz jechać w kabinie. Nie lubimy takiej mikolskiej dzieciarni jak ty. Zrozum to wreszcie! Jak chcesz podróżować pociągami to podróżuj normalnie - tam, gdzie miejsce pasażera. A nie zawracaj nam głowę!
2013-01-25 13:31:58 Autor: robek
---.153.86.146
...ak zauważyli nasi Czytelnicy, na nowych plakatach ? z rozkładem jazdy obowiązującym od 10 lutego - jest informacja o obowiązku rezerwacji miejsc we wszystkich pociągach TLK spółki PKP Intercity. ....

nie ma problemu, pani Jadzia i pan Geniek długopisem skreślą napis miejscówka na rozkladzie jazdy w gablocie u Henia i ... kto mówił że są miejscówki od lutego.. :-)))
2013-01-25 13:34:25 Autor: berek
---.153.86.146
....jak zauważyli nasi Czytelnicy, na nowych plakatach ? z rozkładem jazdy obowiązującym od 10 lutego - jest informacja o obowiązku rezerwacji miejsc we wszystkich pociągach TLK spółki PKP Intercity. ....

nie ma problemu, pani Jadzia i Geniek skreślą długopisem napis miejscówka i Henio zawiesi raz jeszcze w gablocie na peronie poprawiony ręcznie rozkład, skoro są one już wydrukowane i potem nikt nie powie, że są miejscówki :-)))))
2013-01-25 13:37:28 Autor: Tomek Janiszewski
---.220.166.71
W odpowiedzi na post Goral/PR-fan:
"@ Wich

Olej pic, zapraszam do PR i - jeżeli jesteś z południa lub jeździsz gdzieś w tym kierunku - IR Busów. Razem pokażmy gest Kozakiewicza wszystkiemu spod szyldu Trupy PKP! :)))"
Goral: z przyjemnością pojadę przez całą Polskę choćby i PR-owskim kibelkiem - ale załatw mi najpierw abym podczas tej podróży nie musiał kiblować na dworcach od późnego wieczora do białego świtu. Gdzie są nocne rzeźnie IR?
2013-01-25 13:37:58 Autor: Goral/PR-fan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ INFO - słyszałeś kiedyś o czymś takim jak wsadzanie kija w mrowisko i obserwowanie reakcji? ;)
2013-01-25 13:46:16 Autor: INFO
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Goral/PR-fan przestań loczkowany dzieciaku w okularkach wypisywać tutaj bzdur. My cię w PR znamy i mamy już dość. Niech tutaj dyskutują poważni ludzie, nie dzieci.
2013-01-25 13:48:34 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Jestem za miejscówkami ,ale w pierwszej klasie pod jednym warunkiem że wagon pierwszej klasy będzie zasługiwał na miano klasy pierwszej
2013-01-25 13:50:53 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Info zrób to jak ja jednego gościa z tvn na centralnym poprosiłem policję a ci zrobili porzadek
2013-01-25 13:55:52 Autor: Goral/PR-fan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ INFO - tak jeszcze dla Twojego info - mechowi do kabiny ostatni raz chciałem wpakować się chyba z 5 lat temu, już dawno mnie to nie kręci. Do jeżdżenia najlepsza jest chlewnia na końcu, można bez problemu obserwować wymiany. No chyba, że odsypiam nockę na dworcu, wtedy miejsce nie ma znaczenia ;) A w IR Busach zawsze tył, z jednej strony te wymiany, a z drugiej po prostu ta piękna muzyka silnika kojąca uszy :)

A tak a propos uciążliwych pytań - chyba najbardziej uciążliwe to te typu \"z REGIOkartą do X przez Y, Z, kod oferty 401, kod zniżki ...\". Jakiś czas temu nawet się dowiedziałem, że \"ja tego Panu nie umiem wystawić\" ;) No ale potem wsiadł kierownik z Sącza i już umiał, he he he ;)
2013-01-25 13:57:21 Autor: INFO
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@ emeryt
Masz rację, bo innego sposobu to czasem nie ma. Człowiek na moment zostawi drzwi otwarte od kabiny, to już mu taki mikol zagląda. Krótka nieuwaga i nie wiadomo co się stanie, bo tym dzieciakom-znawcom różne chore rzeczy wpadają do głowy.
2013-01-25 14:32:18 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
@ INFO

ty się tam dzieciaków-znawców nie obawiaj, gorsi są tacy co mk nie są tylko faktycznie coś kombinują:P
2013-01-25 15:02:31 Autor: Artur B
---.dynamic.chello.pl
Witajcie!
Obowiązkowe miejscówki to SKANDAL!
Czasami muszę gdzieś jechać służbowo lub prywatnie i nawet, jeśli o podróży wiem wcześniej, to często dopiero w ostatniej chwili wiem, o której godzinie będę mógł wyjechać. A już na pewno, jeśli jestem w obcym mieście to chcę wrócić zaraz po załatwieniu swoich spraw, a przecież tego czasu na załatwienie spraw często nie jestem w stanie przewidzieć. Więc przybiegam na dworzec i po prostu chcę wrócić do domu! A PKP chce mi to uniemożliwić! To skandal, bo może się okazać, że będę MUSIAŁ brać samochód.
Na szczęście zazwyczaj podróżuję w tygodniu, kiedy nie ma tłoku. A jeśli trafię na piątek i duże obłożenie składu to co, nie zostanę wpuszczony do pociągu???
2013-01-25 16:51:32 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
\"12) przewóz o charakterze użyteczności publicznej ? powszechnie dostępna usługa w zakresie publicznego transportu zbiorowego wykonywana przez operatora publicznego transportu zbiorowego w celu bieżącego i nieprzerwanego zaspokajania potrzeb przewozowych społeczności na danym obszarze;\"

Czyżby do decydentów dotarło znaczenie słów \"powszechnie\" oraz \"obszarze\"?
2013-01-25 17:11:23 Autor: dawid99
---.dynamic.gprs.plus.pl
a ja mam pytanie, jak nie ma kasy ic to co mogę kupić u konduktora? a jak będzie cały zajęty, to co będzie miejscówka stojąca? dla mnie to tylko kolejne zdzieranie kasy, luzie będą mniej jeździć pkp intercity, miejscówka powinna być nieobowiązkowa, zobaczycie, pojedzie kto musi, reszta wybierze co innego.... ot na kolei nikt nie potrafi pomyśleć o dobrze pasażerów
2013-01-25 18:04:58 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
na taką definicje łapie się wiekszość IR i w sumie wszystkie busy;)
2013-01-25 18:17:31 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
Na taką definicję musi się łapać wszystko, co jest dotowane ;)

Swoją drogą PIC jest głupi... Wystarczyło się dogadać z... Pocztą Polską. Infolinia, gdzie można zarezerwować bilet plus konkretna poczta, na której można w zamian za pieniądze odebrać wydruk biletu. Nie wcześniej niż po 6-ciu godzinach (pocztowy WAN pewnie nie oszałamia możliwościami), najpóźniej po 24-ech (żeby nie blokować miejsc przez nie-do-końca zdecydowanych).

Zmiany w systemie rezerwacyjnym - minimalne. Wręcz żadne, jakby pośredniczący automat dodać. Powszechność powszechna.

(c) Olgierd Jedlina - bo jest kilka szczegółów na, których się gieniusze wyłożą, więc zastrzegam prawa do pomysłu.
2013-01-25 19:21:28 Autor: Adam Zz
---.wapgw.era.pl
\'\'W krajach o wyższej niż nasza kulturze kolejowej, takich jak Niemcy, Czechy czy Szwajcaria obowiązkowe miejscówki nie odgrywają aż tak dużej roli. W Szwajcari w ogóle ich nie ma.\'\'
Pierd...nie.
W wymienionych krajach pociągi jeźdzą co pół godziny, w Szwajcarii długaśne piętrusy. Jeśli chcecie obkładać tabor dokładnie do zapotrzebowania to trzeba inwestować w system rezerwacyjny. Już ku...wa widzę jak w Wolsce inwestuje się w wielowagonowy piętrowy tabor z częstym taktem.
Znam wiele osób które się zraziły do kolei ściskiem i \'staniem na kiblu\', po każdej jatce jest myśl: never more. Nigdy więcej z koleją w Wolsce.
2013-01-25 19:23:16 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
Ja wiedziałem, że tak będzie :D!

Jedyna możliwa decyzja, do tego słuszna. Nie można wprowadzać miejscówek, jeśli dotychczasowy system, nawet w Ex/EIC/EC działa archaicznie i niewystarczająco (możliwość na ekranie wskazania miejsca w kasie, necie, aktualizacja u kierpcia itp). Nie można tego robić przy takim stanie ogrzewania wagonów, śnieżnych tronach sedesów, z których pół Londynu się od dawna zbija, że o pluskwach tylko wspomnę... Nie można robić obowiązkowych miejscówek, gdy nie ma non stop ochrony w nocnych TLK! Czemu nazywamy je rzeźniami??!

Czy DB jest głupie czy co? Jak oni robią, że wiedzą ile osób jedzie jakim pociągiem i o której, ba, ile potrzeba wagonów?
2013-01-25 19:34:10 Autor: eCavon
---.adsl.inetia.pl

eCavon
Aby nie było tłoków w pociągach to p prostu uruchomienie większej ilości połączeń do miejscowości najbardziej obciążonych tłumami w pociągach.
2013-01-25 21:36:48 Autor: dt
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ eCavon - jak zlikwidujesz pociągi w ogóle to też nie będzie w nich tłoku ;)
2013-01-25 21:56:18 Autor: Kanarek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
W kielcach i tak bedzie wszedzie wagon numer dwa. Tam juz tak jest. Takie ludzie.
2013-01-26 09:27:49 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
@Adam ZZ

Miejscówka _nie_jest_ sposobem na tłok w pociągach.

Jedyne co daje to szczegółową wiedzę na który pociąg ludzie kupują dużo biletów.
Przy czym to nie jest zazwyczaj jakaś bardzo skomplikowana rzecz do ustalenia bez miejscówek.
Dlatego warto zachęcać ludzi do wcześniejszego zakupu i oferować im rezerwację na konkretny pociąg - najlepiej gratis.

Ale wagonów od tego nie przybędzie. Tłok będzie też, chyba, że zabronimy wsiadania do pociągu bez rezerwacji miejsca siedzącego (zawsze można wprowadzić wariant hiszpański)

Powtarzając mój nieco absurdalny przykład.
Nigdy nie stałem w ICE gdzie nie ma obowiązkowej rezerwacji. Stałem zarówno w TGV jak i włoskim Pendolino gdzie jest obowiązkowa rezerwacja. To nic nie zmienia.
2013-01-26 11:11:34 Autor: WASŁUGOB
---.devs.futuro.pl
darmowa miejscówka ...????? niemożliwe !!! cena twojego biletu będzie zwiększona o miejscówkę !!! A kiedy to wejdzie w życie..? Nowy termin TO 3 marzec !!!!!! Powodzenia IC
2013-01-26 15:18:35 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
@WASŁUGOB:

Przecież 3 marca to rocznica katastrofy w Szczekocinach... Rany Boskie, ale to byłby skandal i niebywała zasłona dymna!
2013-01-26 22:10:05 Autor: szczur
---.net.stream.pl
Niektórym tu nieźle wali na dekiel.

Co kogo tu obchodzi czy jakiś mikol nosi loczki i okularki?

To wy stare pierdziele jesteście dziecinni, jak za byle głupie pytania, albo próbę wproszenia się do kabiny, wzywacie policję.
2013-01-27 22:25:47 Autor: arrivederci
---.adsl.inetia.pl

arrivederci
Jeśli PIC by trzymał się rozkładu przekazanego przez PR z OPM-ami to sobie rezerwujcie ile chcecie, ale FAKULTATYWNIE. Na RF powinno być przeznaczone 1/5 do 1/4 miejsc. W obecnej sytuacji to rezerwacja jest chora. Lepiej kupić od PR kilkanaście bohunów i szykować je na szczyty, a po szczytach niech obijają się w KŚ.
2013-01-27 22:30:09 Autor: arrivederci
---.adsl.inetia.pl

arrivederci
Na Łodzie PIC powinien też łyknąć od PR bohuny.

Poza tym na PR może zrobić IR-y Uć-W-wa właśnie na bohunach. Zmodernizować je nieco, dać wifi, gniazdka, automat kawowy albo i przekąskowy i niech śmiga ze 163 albo siódemką. Z resztą na tak krótką trasę może być samo wifi. Wtedy pasażerowie sami zdecydują jak chcą jeździć...
2013-01-28 17:08:38 Autor: ak
---.dynamic.gprs.plus.pl
do zwolnienia został jeszcze Partyka i Malinowski i wrócimy dz czasów p.p.Warsewicza czy Mędzy, to już początek hossy
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.