Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Bilety międzynarodowe w standardowych cenach wkrótce przez internet

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-09-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Bilety międzynarodowe w standardowych cenach wkrótce przez internet
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Zakres internetowej sprzedaży biletów międzynarodowych ma wkrótce zostać rozszerzony. PKP Intercity chce wprowadzić do swojego sklepu www bilety wydawane według podstawowej taryfy międzynarodowej NRT. Zapobiegnie to sytuacjom, w którym sprzedaż w ostatnim okresie przed odjazdem pociągu prowadzona jest wyłącznie w kasach.

Od dłuższego czasu pasażerowie mogą kupować bilety na pociągi międzynarodowe za pośrednictwem strony internetowej PKP Intercity. W sprzedaży są tam jednak wyłącznie bilety wydawane według określonych ofert promocyjnych. Nie jest natomiast prowadzona sprzedaż według tzw. taryfy NRT (non-reservation ticket), a więc podstawowego sposobu naliczania opłat w komunikacji z większością krajów sąsiednich.

Sprzedaż przez internet kończy się nieraz zbyt wcześnie

Prowadzi to do sytuacji, w których po wyczerpaniu się puli biletów w obniżonych cenach kupno biletu jest możliwe jedynie w kasie biletowej. Tak zdarza się np. w przypadku przejazdów w niektórych relacjach pomiędzy Polską a Republiką Czeską. Początkowo na stronie intercity.pl można kupić bilet choćby w relacji Chałupki – Bogumin, ale po wyczerpaniu się puli określonej w ramach oferty Super Promo International system zaproponuje odwiedzenie kasy.

W wielu przypadkach dla podróżnych korzystniejsze będzie skorzystanie z ofert Visit Ostrava czy Visit Bohumin, jednak również bilety wydawane według tych zasad taryfowych sprzedawane są tylko w kasach na nie dłużej niż jeden dzień przed wyjazdem. Podobne problemy napotkają oczywiście także podróżujący w innych kierunkach. Jak informuje przewoźnik, wkrótce ma się to zmienić. Choć na razie nie znamy konkretnej daty rozszerzenia sprzedaży internetowej, Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego PKP Intercity zapewnia, że trwają prace nad zaoferowaniem za pośrednictwem witryny biletów NRT.

Pasażer ma mieć możliwość wyboru oferty

– Po rozszerzeniu systemu sprzedaży systemu dostępne będą zarówno ceny biletów Super Promo International, jak i NRT z możliwością porównania ceny i warunków handlowych – zapowiada nasza rozmówczyni. Dodaje, że to pasażer będzie mógł wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Należy przy tym zaznaczyć, że bilety promocyjne będą w znakomitej większości przypadków atrakcyjniejsze cenowo, choć pewne różnice dotyczą zasad zwrotu czy zmiany terminu podróży.

Narodowy przewoźnik dąży w ostatnim czasie do zwiększenia roli sprzedaży internetowej. Sprzyjać ma temu m.in. wprowadzenie oferty Super Promo w relacjach krajowych. Zapewnia ona niższe ceny biletów przy zakupie z większym wyprzedzeniem, a nie w kasie tuż przed podróżą.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5