Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Cargo International testuje w Czechach Vectrona Dual Mode

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus
GMV

Data publikacji:
20-07-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Cargo International testuje w Czechach Vectrona Dual Mode
Fot. PKP Cargo International
PKP Cargo International - spółka z Grupy PKP Cargo - testowała lokomotywę Siemens Vectron Dual Mode. – Eksploatacja próbna ma pokazać jej możliwości do potencjalnego przyszłego transportu i naszych potrzeb – poinformowała spółka.

Vectron w wariancie G06, jest przygotowany do pracy pod napięciem 15kV (takie obowiązuje na niemieckiej sieci kolejowej), posiada też silnik spalinowy o mocy 2400 kW. Do pracy z napędem elektrycznym i spalinowym jest na razie dopuszczona do eksploatacji w Niemczech. W Czechach lokomotywa jeździła wyłącznie na silniku dieslowskim.

– Lokomotywa wymagała przeszkolenia kilku maszynistów PKP Cargo International w ośrodku VUZ Velim. Tam uzyskali certyfikację i uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Nasza spółka maksymalnie wykorzystała jej potencjał na liniach niezelektryfikowanych i na własnych bocznicach – podał przewoźnik.

– PKP Cargo International postrzega elastyczność tej lokomotywy jako ogromną korzyść, biorąc pod uwagę wymagania klientów i samą infrastrukturę, często niezelektryfikowaną. Mamy możliwość wykorzystania jej do dojazdów do stacji docelowych, które nie są zelektryfikowane, w ramach tak zwanej „ostatniej mili”. Modernizując nasz tabor staramy się oferować naszym klientom coraz bardziej kompleksowe usługi w zakresie przewozów kolejowych i intermodalnych – powiedział Dariusz Seliga, prezes zarządu PKP Cargo.

Siemens Mobility pracuje obecnie nad możliwością wprowadzenia wariantu lokomotywy Vectron Dual Mode G15, która oprócz trakcji spalinowej i układu trakcyjnego na napięcie 15 kV będzie wyposażona a urządzenia elektryczne do pracy w systemie napięcia 25 kV/50Hz, który działa w Czechach i na Słowacji.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5