Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pierwszy pociąg Kolei Dolnośląskich dotarł do Świnoujścia [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-06-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

24 czerwca z Wrocławia po raz pierwszy dojechał do Świnoujścia pociąg Kolei Dolnośląskich. Weekendowe letnie połączenie jest uruchamiane w ramach otwartego dostępu, na komercyjnych zasadach.

Przejazd pierwszego pociągu Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia odbył się bez problemów technicznych. – Pasażerowie są Pierwszy pociąg Kolei Dolnośląskich dotarł do Świnoujścia [zdjęcia]
bardzo zadowoleni, klimatyzacja i toalety świetnie dały radę. Sprzedaliśmy komplet biletów na inaugurację, co jest sukcesem całego zespołu KD, który pracował nad tym projektem. Udowodniliśmy, że możemy mieć najszybsze połączenia na dalekobieżnej linii i jesteśmy w stanie sprawnie je realizować – przekazały nam „Koleje Dolnośląskie”.

– W tym roku sprawdzamy założenia organizacyjno-eksploatacyjne, na razie widzimy, że popyt w kierunku nadmorskim jest bardzo duży i to nie tylko z Wrocławia. Zabieramy dużo pasażerów też z Legnicy, Lubina czy Zielonej Góry. Widzimy kilka elementów do dopracowania, ale już teraz można powiedzieć, że to połączenie trafiło w potrzeby rynku – mówi nam dyrektor do spraw handlowych w Kolejach Dolnośląskich, Bartosz Jungiewicz.

Pociąg do Świnoujścia dotarł z kilkominutowym opóźnieniem, ale np. w Zielonej Górze był na 9 minut przed rozkładem jazdy. Pierwszego dnia kursowania do Świnoujścia dojechał pojedynczy, pięcioczłonowy Elf, ale w następne weekendy KD chce wysyłać nad Bałtyk pociągi w podwójnym zestawieniu. W takim zestawieniu pociąg będzie mógł zabrać 500 pasażerów. Nie będzie sprzedaży biletów na miejsca stojące!

Pociąg w drodze do Świnoujścia nie zatrzymuje się na stacji Szczecin Główny, a jedynie w Dąbiu. To pozwala mu dotrzeć nad Bałtyk znacznie szybciej niż pociągi PKP Intercity.

Więcej o nowym, weekendowym pociągu KD, piszemy tutaj. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poczet królów i książąt na pociągach Kolei Dolnośląskich

Pasażer

Nowy rozkład jazdy. Jak pojadą Koleje Dolnośląskie?

Pasażer

Nowy rozkład jazdy. Jak pojadą Koleje Dolnośląskie?

inf. pras oprac. JM 07 czerwca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poczet królów i książąt na pociągach Kolei Dolnośląskich

Pasażer

Nowy rozkład jazdy. Jak pojadą Koleje Dolnośląskie?

Pasażer

Nowy rozkład jazdy. Jak pojadą Koleje Dolnośląskie?

inf. pras oprac. JM 07 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5