Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Pierwsza maszynistka w Kolejach Mazowieckich

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Wczoraj (5 sierpnia) po raz pierwszy pociąg Kolei Mazowieckich poprowadziła maszynistka w samodzielnej służbie.

Maszynistka Gabriela Karaś po raz pierwszy samodzielnie wyruszyła w służbę 5 sierpnia (czwartek) z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:18. Pociąg pojechał do Skierniewic. – Pani Gabrieli życzymy samych zielonych! – napisały z tej okazji Koleje Mazowieckie.

Gabriela Karaś rozpoczęła szkolenie na licencję maszynisty 1 lipca 2019 roku. A dwa lata później, 7 lipca 2021 roku, zdała egzamin i otrzymała uprawnienia maszynisty pojazdu trakcyjnego. – Chciałabym, by za mną poszły inne dziewczyny, które czują w sobie pasję do kolei. Chcę im pokazać, że można. Przyznam, że na początku wszystko było dla mnie trudne, ale z czasem, kiedy nabywam coraz więcej wiedzy, udaje mi się tę wiedzę uporządkować i oswoić. Czuję się coraz pewniej. Na kursie od początku mówiono nam, że będzie na nas spoczywać duża odpowiedzialność i my tę odpowiedzialność z pełną świadomością na siebie bierzemy – mówiła przed rokiem Gabriela Karaś.

Coraz więcej kobiet prowadzi pociągi na polskiej kolei. Polecamy nasze rozmowy z pierwszą maszynistką w Kolejach Dolnośląskich oraz pierwszą maszynistką w Polregio. Warto przypomnieć, że po wystąpieniach naszego dziennikarza PWN zaktualizował słowniki, uwzględniając znaczenie słowa maszynistka w kontekście pań pracujących na kolei.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5