Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Pięcioczłonowe Impulsy 2 dla SKM Warszawa pasażerów zabiorą nieco później

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
07-07-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Pięcioczłonowe Impulsy 2 dla SKM Warszawa pasażerów zabiorą nieco później
Fot. Damian Ordon | Pion Rozwoju
W tym tygodniu do Warszawy przyjechały kolejne dwa pojazdy pięcioczłonowe Impuls 2, typu 45WEa i trwają ich jazdy testowe. Kiedy pasażerowie wejdą na ich pokład?

Dotychczas dostarczone do SKM Warszawa 4 pojazdy tego typu mają już wykonane jazdy próbne, w czasie których każdy z nich musiał pokonać bezawaryjnie 600 km.

– Otrzymaliśmy zezwolenie od UTK/ERA i w ciągu następnych dni dokonamy rejestracji tych pojazdów w Agencji Kolejowej UE poprzez dedykowany portal. Czas oczekiwania na rejestracje to 20 dni roboczych. Po tym czasie planujemy uruchomić pojazdy na linii S1 – powiedziała Beata Kurek z SKM Warszawa. Obecnie trwają szkolenia maszynistów, dopiero po osiągnięciu pozytywnego wyniku egzaminu maszyniści są dopuszczeni do samodzielnej obsługi taboru.

Nowymi pięcioczłonami z Newagu pojedziemy więc najpewniej na przełomie lipca i sierpnia, chociaż według pierwotnych zapowiedzi miało stać się to w czerwcu. Dlaczego to się nie udało?

– Proces rejestracji pięcioczłonów trwał dłużej, ponieważ była konieczność wykonania pełnych badań homologacyjnych oraz były wykonywane testy Esc/Rsc – kompatybilność ETCS (Europejski System Sterowania Pojazdem) oraz kompatybilność GSM-R (łączności cyfrowej) – odpowiada przedstawicielka SKM.

Łącznie pięciowagonowych Impulsów 2 będzie 15. Sześć krótszych czteroczłonowych pojazdów już jeździ po stolicy, głównie na trasie z Sulejówka na lotnisko. Więcej o procesach odbiorów pojazdów i planowanych dla nich trasach piszemy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5