Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Pendolino wkrótce z internetem. Testy już się odbyły

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
20-12-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Pendolino wkrótce z internetem. Testy już się odbyły
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plWnętrze Pendolino
– Jesteśmy bardzo blisko tego, żeby osiągnąć pełne porozumienie z firmą Alstom, która zainstaluje Wi-Fi w składach Pendolino – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Zakładanie nadajników ma się odbywać podczas przeglądów okresowych zespołów trakcyjnych ED250. Pojazdy z pokładowym internetem mają wjeżdżać na tory sukcesywnie. Prezes PKP SA nie chciał podawać konkretnych dat, powiedział, że stanie się to „wkrótce”. Jak dodał, możliwe, że któryś z pojazdów uszkodzonych podczas kolizji na przejazdach (doszło do dwóch takich wypadków) otrzyma internet szybciej, przy okazji prac naprawczych.

– Finansowo udało się nam porozumieć z Alstomem. Brak internetu, który wynikał z nie do końca szczęśliwej umowy na zakup tych pociągów, nie będzie już doskwierał podróżnym – powiedział prezes Mamiński. Dodał, że pierwsze testy rozwiązania gwarantującego obecność internetu na pokładzie, zostały już wykonane. Potwierdził to dla „RK” producent najszybszych pociągów w Polsce.

– Testy internetu na pokładzie pociągu Pendolino zostały przeprowadzone na linii Warszawa – Kraków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich wyników. Internet działał szybko i stabilnie – powiedział Artur Fryczkowski, dyrektor serwisu Alstom Polska. Dzięki obecności sieci na pokładzie pociągu skończą się nie tylko problemy pasażerów, ale również załóg, które mają problemy z pobieraniem płatności za posiłki i inne usługi, gdy pociąg znajduje się w ruchu.

Tylko w tym roku ze strony PKP Intercity padły już dwie deklaracje terminu, kiedy internet miał być dostępny na pokładach. Mówiło się o lecie tego roku, później o grudniu. Teraz deklaracji nie ma, ale szansa na zasięg w pociągach w końcu realnie zaistniała.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5