NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Pendolino przybliży Czechom Słowację

| Koleje Czeskie/lp, Rynek Kolejowy 17.09.2014 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2014-09-17 12:23:32 Autor:
---.centertel.pl
A czy w naszym pendolino będzie Wi-Fi?
2014-09-17 12:35:49 Autor: fafik
---.free.aero2.net.pl
oczywiście, ale nie wiadomo po co, teraz byle dziad że srak-takiem ma net po gsm
2014-09-17 13:00:59 Autor: szczur śmietnikowy
---.dynamic.mm.pl
Polski i Czech p...jerdolino nie przybliży. Naruszyłoby to integralność państwową i spójność kupy kamieni.
2014-09-17 13:09:26 Autor: Bdf
---.245.16.100
"Wierzę, że usługa o tak wysokim poziomie (...) zachęci wiele osób do przesiadania się z autobusów i własnych pojazdów do samochodów - powiedział Jozef Schmidt :)
2014-09-17 13:54:01 Autor: Tomek Janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
A już myślałem że to tylko kolejne rojenia PIC-u, tym razem oczekiwanie że dzięki naszemu p..dolino Czesi i Słowacy porzucą tradycyjną trasę przez Jabłonków i Czadczę tylko skorzystają z prrestiżowego EIC Premium relacji Bohumin - Zebrzydowice - Katowice - Kraków - Tarnów - Muszyna - Leluchów - Plaveć - Koszyce...
2014-09-17 14:32:13 Autor: RuruMaHobi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@szczur śmietnikowy:
Fakt, można było pomyśleć nad reaktywowanym EC Praha... Ale na ten pociąg skład wystawiają Czesi.

Oczywiście jest to do rozwiązania: potrzebne są dwie dzienne pary EC, jedna na czeskim, druga na polskim pendolino.
Krzyżowania gdzieś w okolicy granicy. Obie pary można by wydłużyć w wybrane dni poza standardową relację np. w wakacje czeski do Gdyni, polski do Karlovych Varów.
2014-09-17 19:56:32 Autor: zbychu
---.play-internet.pl
Ostatnio miałem okazję przejechać się czeskim Pendolino. W klasie II układ siedzeń 2+1! Wygoda nieporównywalnie większa niż w polskim ED250, w którym przez zwężane ku górze pudło i siedzenia w układzie 2+2 jest zwyczajnie ciasno. Natomiast sama jazda wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiła - jakoś ciszej, bardziej gładko i mniej czuć prędkość w naszych 167a. Za to mina konduktora bezcenna, jak zobaczył mój bilet (turystyczny+Czechy) ;-) Wpatrywał się w niego naprawdę dłuuugo, aż mi się go żal zrobiło, bo oczywiście nikt nie wpadł na to, żeby na bilecie ważnym w Czechach napisać choć kilka słów po czesku.
2014-09-17 23:31:19 Autor: Tomek Janiszewski
---.dynamic.vectranet.pl
@Zbychu: Bilet turystyczny w polskim p...dolino??? Buahahahaha. My sobie możemy conajwyżej pomarzyć aby był tam ważny Bilet Weekendowy PIC, bo że nie będzie ważny Bilet Podróznika - to więcej niż pewne.
2014-09-18 06:48:37 Autor: SP45-116
---.warszawa.vectranet.pl
Mam wrażenie, że weekendowy może być ważny w Pendo, ale z odpłatną miejscówką, np za 49, a po wyczerpaniu puli 2 miejscówek na pociąg za np. 99. Tak, abyśmy bilety na to kupowali w DSS. PS. Ciekawe co z ulgami 99% i 80%?
2014-09-18 09:02:53 Autor: zbychu
---.um.torun.pl
@Tomek Janiszewski
Nic nie pisałem o bilecie turystycznym i polskim pendolino, tylko o jeździe w czeskim pednolino na bilecie turystycznym+Czechy.
2014-09-18 10:05:46 Autor: Małopolanin
---.116.200.90
W odpowiedzi na post fafik:
"oczywiście, ale nie wiadomo po co, teraz byle dziad że srak-takiem ma net po gsm "
Net po GSM? :D Chyba miałeś na myśli (co najmniej) HSPA.
2014-09-18 10:41:55 Autor: Tomek Janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
@Zbychu: zrozumiałem co pisałeś, i rechotałem nie z Ciebie lecz z różnicy w podejściu do klienta ze strony CD oraz PKP.
2014-09-18 13:08:31 Autor: _Qwerty
---.dynamic.gprs.plus.pl
Szkoda, że autor tesktu nie podał cen na Pendolino relacji Praga - Koszyce. Byłoby na pewno "ciekawie" w porównaniu do cen PKP IC!
2014-09-26 00:26:20 Autor: Pitrys
---.client.rionet.cz
Regiojet vyjedze pierwszy. Cena biletu Praga - Koszyce 243 Kč www.ekonomika.idnes.cz/regiojet-vyjede-do-kosic-08l-/eko-doprava.aspx?c=A140912_103855_eko-doprava_ozr
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.