Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-10-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)Nowa aplikacja Pekapka będzie dostępna jeszcze w 2022 roku
Prawdopodobnie wraz z zimową korektą rozkładu jazdy zacznie działać nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów na smartphony. Będzie się nazywać Pekapka.

Pekapka ma zastąpić IC Mobile Navigator, choć będzie działać na niektórych rozwiązaniach poprzedniej aplikacji.

– IC Mobile Navigator to rozwiązanie sprzed 7 lat, obecnie nieco inaczej konstruuje się aplikacje mobilne, zwłaszcza aplikacje sprzedażowe. Nie tyle chcemy dać nową aplikację, ile zmienić istniejącą, na rozwiązanie, które będziesz szybsze, bardziej wydajne, a także estetyczne – powiedział wiceprezes PKP Intercity, Tomasz Gontarz.

Z Pekapką kupisz także posiłek

Jak dodaje, nowa aplikacja ma spełniać wymogi dotyczące obsługi użytkowników z niepełnosprawnościami, będzie miała takie dodatkowe funkcje, jak nowe kanały płatności, możliwość zamówienia posiłku poprzez aplikację (taką możliwość ma obecnie aplikacja mWars).

– Mamy nadzieję, że z czasem cała oferta PKP Intercity znajdzie się w jednej aplikacji i nie będzie sytuacji, w której bilet kupimy tylko w kasie, a nie przez internet. Sukcesywnie chcemy zrównywać kanał sprzedaży zdalnej z kasową – dodał Tomasz Gontarz. – Zakładamy, że aplikacja będzie gotowa jeszcze w tym roku, aktualnie jesteśmy na finiszu prac programistycznych, jednocześnie aplikację intensywnie testujemy – dodał wiceprezes.

Pekapka do pobrania jeszcze w 2022

O nowej aplikacji można było się dowiedzieć, czytając nowy regulamin sprzedaży biletów za pośrednictwem intercity.pl. Tam pada nazwa aplikacji – Pekapka, można się też dowiedzieć, że aplikacja musi uzyskać jeszcze autoryzację internetowych sklepów Play i App Store. Wtedy będzie mogła być wdrożona i wtedy będzie można ją ściągnąć.

Wiadomo, że będzie opcja migracji kont z IC Mobile Navigator do Pekapki. Nowością będzie możliwość zamówienia faktury VAT do biletu z aplikacji, łatwa ma być wymiana lub rezygnacja z biletu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Milion sprzedanych biletów w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Pasażer

PKP.appka z nowymi funkcjami

Innowacje

PKP.appka z nowymi funkcjami

inf. pras 10 maja 2023

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Milion sprzedanych biletów w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Pasażer

PKP.appka z nowymi funkcjami

Innowacje

PKP.appka z nowymi funkcjami

inf. pras 10 maja 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5