NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Parowozy już jadą do Wolsztyna

| Rynek Kolejowy 26.04.2013 207

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-04-26 09:48:08 Autor: tomek janiszewski
---.ip.netia.com.pl
Gagarem do Wolsztyna? To już kompletna porażka :-( Za parę lat atrakcją stanie się na tym pociągu stonka lub jakiś niedobitek SP32, jako że lokomotywy spalinowe w ogóle znikną już wtedy z pociągów pasażerskich, wyparte przez SZT.
2013-04-26 10:04:01 Autor: AlekR
---
Co za stek bzdur. W każdym niemal zdaniu kłamstwo, nie wiem tylko, czy z niewiedzy czy z głupoty. Nie mniej jednak i jedno i drugie godne pożałowania. Przecież wiadomo od prawie trzech tygodni, że będzie 14 parowozów i to pod warunkiem, że Niemcy dotrą, co w ostatnich latach niezbyt im się udawało. A \"Piękna Helena\"... wyciągnęli ją z szopy i to wszystko. Nie wyda z siebie nawet jednego tchnienia. Droga Redakcjo, kto wam pisze takie wypociny?
2013-04-26 10:09:07 Autor: AlekR
---
Zapomniałem dodać, że z Chabówki nie przyjedzie wcale Ty42-24 tylko Ty42-107. Wie o tym każdy, nawet średnio zorientowany potencjalny uczestnik parady. Wstyd Redakcjo!!!
2013-04-26 10:13:34 Autor: niedo końca zorientowany
---.169.148.134
trapi mnie to już od jakiegoś czasu...
czy aby Ty42 to przypadkiem nie jest już montowany po wojnie Ty2, a nie jak napisano w tekście przedwojenny z lat trzydziestych?
2013-04-26 10:34:11 Autor: xmen73
---.prabuty.mm.pl
Pismakowie z rynku kolejowego \"Piękna Helena\" nie jest parowozem nagrodzonym w Paryżu. Dla waszej wiedzy partacze- tamten parowóz zaginął w wyniku zawirowań wojennych.
2013-04-26 13:09:55 Autor: Patryk
---.adsl.inetia.pl
Fotorelacja z transportu Słowackiego składu;

http://hanys.flog.pl/wpis/6869735/parowoz-slowacki-498-104-w-chalupkach

http://hanys.flog.pl/wpis/6871590/498-104--nocny-portret
2013-04-26 14:35:30 Autor: AlekR
---
Ty42 były montowane już po wojnie z części pozostawionych przez Niemców z niezmontowanych Ty2.
2013-04-26 15:58:01 Autor: muzyk
---.dynamic.gprs.plus.pl
W tym roku PKP Cargo sobie samo posprowadzało parowozy zagraniczne - bez pomocy innych, zagranicznych przewoźników. Czemu o tym nie napisali ???
2013-04-26 20:33:40 Autor: Fan Klub Iwana
---.168.195.231
Czekamy na cabview z parowozu.

Ups... Krzysztof \"Iwan\" Waszkiewicz ma wstęp tylko do kabin PKP IC, a spółka parowozów nie posiada :(
2013-04-26 21:50:21 Autor: Ave Ja
---.ip.netia.com.pl
Redaktorku RK, oświeć nas, jak można WYGRAĆ WYSTAWĘ?
2013-04-28 08:34:52 Autor: eks kolejarz
---
To ich teraz nawet nie stać na to aby \"Hefajstosa\" przynajmniej pociągnoł parowóz tylko posiłkują się cudzym Czechem i Gagarinem o składzie wagonów nie wspomnę
\"zabytki pierwszy sort\"[pulmana A8 z Pafawagu lata 50 te to tam nie uświadczy - wszystko ch...ra wyzłomowali ] i to ma być atrakcja? Ale jak kolej zmierza do tego by zobaczenie czegokolwiek poruszającego się po szynach było atrakcją[jak 170 lat temu] to niema się co dziwić.Zresztą teraz to nawet parowozem dojechać do Wolsztyna to prawie nie realne, bo zdewastowali wszystkie stacje wodne po drodze i musieli by ewentualnie korzystać z uprzejmości strażaków- moje gratulacje.
2013-04-28 22:55:01 Autor: st
---.play-internet.pl
no proszę a w RK jak zwykle... ważniejszy 1 Hefajstos z Gagrinem niż 8 pociągów TURKOLu z parozwoami... czy nie straczy tej propagandy? Prosze o proporcje reklamy w informacjach prasowych.
2013-04-29 11:02:14 Autor: Tomek Janiszewski
---.ip.netia.com.pl
Taaaa, pociągi TurKolu, zwłaszcza Hipolit pod SU45 :-P
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.