Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Parowozownia Wolsztyn: Wkrótce remont Ol49 w ZUT Wągrowiec

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
24-02-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Parowozownia Wolsztyn: Wkrótce remont Ol49 w ZUT Wągrowiec
fot. PKP CargoOl49-59 podczas Parady Parowozów
Jedna z trzech czynnych wolsztyńskich lokomotyw parowych trafi niebawem do remontu. Wartą ponad 2,3 mln zł naprawę wykona ZUT Wągrowiec. Firma ta jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na remont.

Parowozownia Wolsztyn rozpisała przetarg na remont parowozu Ol49-59. Jedyną ofertę w postępowaniu złożył Zakład Utrzymania Taboru z Wągrowca. Firma oczekuje zapłaty w wysokości 2 336 864,70 zł. Informację jako pierwszy podał były prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski.

Poprzednio przez szereg lat wolsztyńskie parowozy były naprawiane w pilskich zakładach Interlok. Firma ta została jednak postawiona w stan upadłości i zaprzestała świadczenia usług. Na placu boju pozostał więc ZUT Wąrgowiec. Nie jest to jednak jego pierwszy kontrakt dla Parowozowni Wolsztyn. Wiosną 2019 r. przeprowadzono tam rewizję składu przedwojennych wagonów dwuosiowych.

Przez pewien czas, z powodu braku firm mających uprawnienia do remontowania parowozów, Parowozownia wykonywała utrzymaniowe systemem gospodarczym we własnym zakresie. – Wykonuje to cenny zespół pracowników utrzymania i zespół drużyn trakcyjnych. Są to zespoły niepowtarzalne i godne podziwu – mówił w czerwcu ubiegłego roku dyrektor parowozowni Wojciech Marszałkiewicz.

Ol49-59 jest jednym z trzech czynnych obecnie parowozów w Wolsztynie. Maszynę wyprodukowano w chrzanowskim Fabloku w roku 1953. W listopadzie ubiegłego roku została odstawiona do naprawy poziomu P4.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5