Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Parowozownia Wolsztyn na zakupach. Wagony sypialne, restauracyjny i odnowa 10 lokomotyw

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
19-04-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Parowozownia Wolsztyn na zakupach. Wagony sypialne, restauracyjny i odnowa 10 lokomotyw
fot. M. Szymajda, Rynek KolejowyParowóz Pt47 podczas Parady Parowozów w kwietniu 2018
Parowozownia Wolsztyn przymierza się do inwestycji. Jak powiedział Wojciech Marszałkiewicz, szef instytucji, zamierza kupić wagony z myślą o przewozach turystycznych i odświeżyć parowozy, które są w nie najlepszym wizualnym stanie.

Obecnie parowozownia posiada trzy sprawne lokomotywy parowe oraz prawie 30 innych, z których część znajduje się w nienajlepszym stanie wizualnym. Dyrektor Wojciech Marszałkiewicz, któremu właśnie warunkowo przedłużono kadencję, zapowiedział remont 10 pojazdów, które co prawda nie zabiorą pociągów w kursy, ale przynajmniej będą cieszyć oko na wystawie statycznej. Polskiej Agencji Prasowej dyrektor powiedział, że restauracja nieczynnych pojazdów rozpocznie się jeszcze w 2021 roku. Łączny koszt zaplanowanych na ten rok prac to około 1 mln zł – po mniej więcej 100 tys. zł na lokomotywę. W każdym parowozie zostaną uzupełnione braki, maszyny będą też odmalowane.

– Po restauracji do każdej z lokomotyw będzie można wsiąść, parowozy zyskają też opisy. Chcemy, by odświeżone lokomotywy stanęły w nowym miejscu, na specjalnie przygotowanych odcinkach torów – powiedział Marszałkiewicz.

Ponadto dyrektor wolsztyńskiej parowozowni przyznał, że instytucja przymierza się do zakupu pięciu wagonów osobowych i wagonu restauracyjnego Mitropa. Uruchamianie pociągów z wagonami sypialnymi i restauracją na kołach miałoby przynieść Parowozowni dodatkowe źródło dochodów, oczywiście gdy uda się okiełznać pandemię.

– Sprawa jest w toku, więc nie podajemy bliższych szczegółów. Oferta, jaką dostaliśmy, jest szalenie atrakcyjna. To w pełni sprawne, całoroczne wagony z przedziałami do spania i wagon restauracyjny z pełnym wyposażeniem. Dzięki nim moglibyśmy zaproponować turystom, także tym z zagranicy, ofertę na najwyższym poziomie. A Parowozownia Wolsztyn mogłaby zarabiać na swoje utrzymanie – powiedział Marszałkiewicz w rozmowie z PAP.

W ciągu następnych 5 tygodni ma zostać rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora Parowozowni Wolsztyn. Czas pokaże, czy ponownie będzie nim Wojciech Marszałkiewicz.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5