Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Ostrołęka dostanie szybkie kolejowe połączenie z Warszawą. Ale tylko w weekendy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
30-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Ostrołęka dostanie szybkie kolejowe połączenie z Warszawą. Ale tylko w weekendy
fot. MS, Rynek KolejowyNajstarszy jeżdżący EN57 w drodze do Ostrołęki
Od grudniowej zmiany rozkładu jazdy Koleje Mazowieckie uruchomią regionalny ekspres z Warszawy do Ostrołęki. Dzięki pominięciu większości stacji i przystanków uda się przejechać dystans między miastami w rekordowym czasie, trudno osiągalnym nawet dla auta. Ale połączenie zostanie uruchomione… w weekendy.

11 grudnia, z momentem wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, Koleje Mazowieckie uruchomią przyspieszone pociągi relacji Ostrołęka – Warszawa. Dystans ze stacji Warszawa Śródmieście do Ostrołęki pokonają w rekordowym czasie 1 godziny i 46 minut, a z powrotem w 1 godzinę i 46 min. Dla porównania – obecnie jedyny bezpośredni pociąg w tej relacji jedzie 2 godziny i 19 minut. Gdzie tkwi źródło sukcesu? W bardzo ograniczonej liczbie postojów i bezpośrednim przejeździe. Regionalny Express zatrzyma się bowiem wyłącznie w Przetyczy, Wyszkowie, Tłuszczu, w Wołominie i od Warszawy Wschodniej obsłuży wszystkie stacje na linii średnicowej.

Byłaby to wspaniała wiadomość dla mieszkańców północno-wschodniej części województwa mazowieckiego, gdyby nie to, że pociąg pojedzie wyłącznie w weekendy.

– Z uwagi na przepustowość linii pociągi będą kursować tylko w weekendy. Oczywiście, będziemy monitorować liczbę pasażerów podróżujących tymi pociągami i jeśli będą one cieszyć się zainteresowaniem, to niewykluczone, że w przyszłości zaczną kursować również w dni powszednie – powiedziała portalowi eostroleka.pl Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich. 

– Dodanie większej liczby pociągów to kolejny etap rozwoju siatki połączeń KM, aby duże miasta Mazowsza zyskały dogodne i szybkie połączenia weekendowe ze stolicą. Będzie to miało pozytywny wpływ na weekendowe powroty ze stolicy, jak również przyczyni się do wyboru pociągu w celu wyjazdów turystycznych do tych miast – dodała Nowakowska.

Pociąg wyjedzie z Ostrołęki o 17:07, z Warszawy pojedzie o 8:03, a zakończy bieg o 9:50. Czas – rekordowy – 1 godzina i 46 minut. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5