Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Opolskie na razie nie kupi nowych pociągów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
26-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
26-04-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Opolskie na razie nie kupi nowych pociągów
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.plOpolskie Impulsy poprzedniej serii
Województwo opolskie nie otrzymało żadnej oferty w przetargu na dostawę nowych zespołów trakcyjnych, przez co samorząd unieważnił całe postępowanie. Region chciał kupić 5 lub nawet 20 jednostek, 3- oraz 4-członowych.

Województwo opolskie prowadziło przetarg na dostawę nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Samorząd chciał kupić pięć pociągów w ramach zamówienia podstawowego oraz kolejne 15 w ramach prawa opcji. Region celował w dwa pojazdy 4-członowe oraz trzy krótsze, 3-członowe. W opcji przewidziano zakup jedenastu pojazdów 3-członowych i czterech 4-członowych.

W postępowaniu właśnie minął termin składania ofert, lecz okazało się, że realizacją zamówienia nie jest zainteresowany żaden producent taboru. Opolskie chciało przeznaczyć na realizację podstawy zamówienia 132,353 mln złotych brutto, natomiast na realizację prawa opcji kolejnych 392,65 mln złotych. Łącznie budżet regionu wyniósł więc niewiele ponad 525 mln złotych brutto.

W związku z brakiem otrzymanych ofert samorząd unieważnił postępowanie, które w dużej mierze miało zostać dofinansowane ze środków unijnych, z nowego programu regionalnego.

Kupowane zespoły trakcyjne miały zastąpić stare EN57, które ciągle stanowią trzon elektrycznej floty operującej w województwie opolskim. Jednocześnie zwracaliśmy już uwagę, że zakup 3-członowych jednostek, które docelowo miały trafić do obsługi połączeń z Opola do Wrocławia, może być błędem. Województwo uważa inaczej i woli kupić więcej krótszych składów niż kilka dłuższych np. 5-członowych EZT. Większa liczba taboru ma przełożyć się na możliwość łączenia krótszych jednostek w podwójne zestawienia lub na zwiększenie częstotliwość kursów.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5