Partnerzy serwisu:
Pasażer

Odwołane kursy kilku pociągów Polregio w trzech regionach. „Problem już zażegnany”

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-05-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Odwołane kursy kilku pociągów Polregio w trzech regionach. „Problem już zażegnany”
Fot. Michał SzymajdaAutobus szynowy na stacji Sławno
Od kilku tygodni „Rynek Kolejowy” otrzymywał sygnały o licznych odwołanych pociągach na kilku trasach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne w trzech województwach. Rzecznik spółki zapewnia, że problem został już zażegnany.

W sierpniu 2018 roku opisaliśmy trudną sytuację z dostępnością taboru spalinowego, użytkowanego przez Przewozy Regionalne w kilku województwach w Polsce. W największej mierze problemy dotyczyły województwa lubuskiego, ale nie tylko. Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki, obiecał wtedy publicznie, że taka sytuacja w jego spółce już się nie powtórzy. Tymczasem od marca do końca kwietnia docierały do nas sygnały, że odwołania pociągów i zastępowanie ich autobusami, choć na mniejszą skalę, powtarzają się. Na przykład na trasie Krzyż – Gorzów Wielkopolski.

Problem z relokacją taboru przez inwestycję PLK

– W wypadku awarii taboru spalinowego na tym odcinku, szybką relokację sprawnych spalinowych pojazdów praktycznie uniemożliwia nam zamknięcie estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim oraz ograniczenia związane z pracami torowymi na linii Poznań – Szczecin oraz Zbąszynek – Poznań – powiedział Dominik Lebda, rzecznik spółki, zaznaczając przy tym, że spółka dokłada wszelkich starań, aby do minimum ograniczyć niedogodności pasażerów związane z zastępowaniem pociągów przez autobusy komunikacji zastępczej. W sukurs spółce przyjdzie też, od 9 czerwca, otwarcie gorzowskiej estakady. To sprawi, że z Kostrzyna przez Gorzów do Krzyża dojedziemy bez większych problemów. W sytuacji losowej, łatwiej będzie relokować sprawne autobusy szynowe.

Autobusowa reaktywacja kolei do Darłowa i problemy na Opolszczyźnie

Do bardzo licznych odwołań pociągów dochodzi także na trasie Sławno – Darłowo. Tu również, jak potwierdza zachodniopomorski urząd marszałkowski, szynobus zastępowany był autobusami.

– Przewozy Regionalne ze strony Urzędu Marszałkowskiego zostały poproszone o wyjaśnienia. Województwo (…) zwróciło operatorowi uwagę, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której mieszkańcy regionu pozbawieni są klarownej informacji na temat funkcjonowania połączenia, jak również w przypadku przewidywalnych utrudnień, wielokrotne uruchamianie w krótkim okresie czasu komunikacji zastępczej – napisał reprezentujący urząd Radosław Soćko.

Według naszej wiedzy, zastępcza komunikacja autobusowej na trasie Sławno – Darłowo – Sławno kursowała do 13 maja. Na tym odcinku jest to niezwykle dotkliwe, ponieważ całoroczna reaktywacja połączeń między tymi miastami miała miejsce zaledwie kilka miesięcy wcześniej. – Urząd Marszałkowski nadal będzie monitorował sytuację i pozostaje w kontakcie z Przewozami Regionalnymi – napisał Radosław Soćko.

Według naszej wiedzy do bardzo licznych odwołań pociągów dochodziło także na południu kraju. Konkretnie: na Opolszczyźnie. – Obecnie połączenia regio na trasie Kędzierzyn-Koźle – Nysa odbywają się normalnie – zapewnia jednak rzecznik spółki, Dominik Lebda.

"Mamy czym zastępować uszkodzone pojazdy"

– Sytuacja jest znacząco poprawiona, jeździmy i realizujemy rozkład jazdy. Oczywiście, zdarzają się problemy taborowe, ale pojazdy, które defektują, mamy czym zastąpić – powiedział Krzysztof Zgorzelski w rozmowie z dziennikarzem "Rynku Kolejowego". Zapewnił, że nie można porównywać zeszłorocznej sytuacji do obecnej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5