Partnerzy serwisu:
Pasażer

Od czerwca wrócą wszystkie pociągi regionalne z Poznania do Bydgoszczy/Torunia

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Od czerwca wrócą wszystkie pociągi regionalne z Poznania do Bydgoszczy/Torunia
fot. Jakub RöslerPociąg Polregio do Torunia na stacji Poznań Główny
Na styku województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego szykują się duże zmiany. Od czerwca do rozkładu jazdy wrócą “wycięte” w grudniu ubiegłego roku połączenia z Poznania do Torunia oraz Bydgoszczy, dzięki czemu oferta między stolicami sąsiadujących regionów wróci do stanu sprzed grudnia 2022 roku.

Województwo kujawsko-pomorskie właśnie poinformowało o tym, że od czerwcowej korekty rozkładu jazdy wracają kolejne połączenia regionalne pomiędzy Toruniem / Bydgoszczą a Poznaniem. Samorząd przekazał, że od czerwca pomiędzy Poznaniem a Toruniem będzie kursować pięć par pociągów regionalnych (obecnie pasażerowie na tej trasie mogą skorzystać z jednej pary połączeń). Oznacza to więc, że oferta pomiędzy obiema stolicami sąsiadujących województw wróci do stanu sprzed grudniowych cięć.

Co istotne, poza kolejnymi pociągami do Torunia, na trasę ponownie wyjadą również dwie pary pociągów regionalnych łączących Bydgoszcz z Poznaniem, co również będzie powrotem do sytuacji sprzed grudnia 2022 roku. Obecnie między oboma miastami nie kursują żadne bezpośrednie pociągi regionalne.

Wszystkie nowe połączenia mają kursować codziennie, a więc także w weekendy. 4 z 5 par kursów do Torunia będą dojeżdżały do stacji Toruń Wschodni, natomiast jedna para będzie miała skróconą relację do Torunia Głównego. Jak na razie nie wiemy natomiast, czy w rozkładzie jazdy utrzymana zostanie jedyna para połączeń między Poznaniem a Inowrocławiem, oraz para pociągów kursująca pomiędzy Toruniem a Gnieznem.

Na zmianach zyskają także mieszkańcy Mogilna oraz Inowrocławia, którzy “odzyskają” możliwość dogodnego dojazdu do Poznania oraz Torunia i Bydgoszczy. Dla obu miast nowe połączenia oznaczają bowiem 6 par pociągów regionalnych więcej, którymi będzie można podróżować do stolic województwa wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

– Konsekwentnie zabiegamy o jak najlepszą siatkę połączeń. Wprowadzane zmiany godzin odjazdów pociągów dostosowujemy do potrzeb pasażerów m.in. dojeżdżających do pracy lub szkoły, a dzięki współpracy z naszymi partnerami z Wielkopolski po długich negocjacjach udało się od czerwca uruchomić kolejne pary pociągów łączącą nasze województwo z Poznaniem – podkreśla marszałek Piotr Całbecki, cytowany w komunikacie prasowym wystosowanym przez województwo kujawsko-pomorskie.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

46 mln złotych za jeden EZT wraz z utrzymaniem?

Tabor i technika

46 mln złotych za jeden EZT wraz z utrzymaniem?

Jakub Rösler 25 lipca 2023

Kujawy kupują kolejne EZT. Maksymalnie 7 jednostek

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

46 mln złotych za jeden EZT wraz z utrzymaniem?

Tabor i technika

46 mln złotych za jeden EZT wraz z utrzymaniem?

Jakub Rösler 25 lipca 2023

Kujawy kupują kolejne EZT. Maksymalnie 7 jednostek

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5