Partnerzy serwisu:
Pasażer

Od 12 marca z Warszawy do Lublina pociągiem nawet w godzinę i 38 minut!

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Od 12 marca z Warszawy do Lublina pociągiem nawet w godzinę i 38 minut!
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowerynekk
Po wielu latach prowadzenia mocno opóźnionej inwestycji na linii nr 7 w końcu radykalnie zmieni się rozkład jazdy pociągów do Lublina. Między stacją Warszawa Wschodnia a Lublinem będzie można pojechać od 12 marca nawet w godzinę i 38 minut. 

Co niezwykłe, PKP Intercity w ogóle nie chwali się radykalną poprawą czasu przejazdu. Taka informacja wcale nie znalazła się z informacjami o marcowej korekcie, którą przedstawił przewoźnik. A to zdecydowanie najkorzystniejsza zmiana w rozkładzie jazdy w ogóle!

– Na zmodernizowanej trasie Otwock-Lublin Główny zakończył się proces certyfikacji dla urządzeń srk. Pozwoli to na podniesienie prędkości przejazdu pociągów do 160 km/h. Dzięki temu skróci się czas przejazdu między Lublinem a Warszawą o około 20 min – napisały PKP Polskie Linie Kolejowe, nie poświęcając ani zdania więcej osiągnięciu założonych przed laty efektów inwestycji (choć jeszcze nie w pełni, bo warszawski odcinek linii nr 7 jest w remoncie).

Porównujemy rozkład jazdy kilku pociągów między południem a wieczorem w wyszukiwarce. Najpierw rozkład jazdy z 9 marca, przed korektą, która będzie mieć miejsce 12 marca.A teraz te same pociągi (w zmienionych godzinach), odjeżdżające 13 marca. Zdecydowanie widać różnicę. Najszybsze pociągi między stacją Warszawa Wschodnia a Lublinem będą się poruszać w godzinę i 38 minut! Mowa o pociągach IC, które mogą kursować z prędkością do 160 km/h. To tej pory najszybsze z nich ten dystans pokonywały w godzinę i 51 minut.Specjalnie podajemy czas przejazdu z Warszawy Wschodniej, ponieważ część pociągów właśnie tu zacznie i skończy bieg, nie jadąc do centrum stolicy. Kilka innych pojedzie z Warszawy Gdańskiej, z pominięciem Wschodniej.

Na trasie Warszawa - Lublin wciąż nie będzie taktu, czyli odjazdów pociągów na danym kierunku, w stałych godzinach. Taki takt zostanie jednak utrzymany dla relacji powrotnej - z Lublina do Warszawy. Pociągi z głównej stacji Lublina będą odjeżdżać do stolicy przeważnie 23 minuty po pełnej godzinie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5