Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nowy wzór biletu elektronicznego PKP Intercity

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-07-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PKP Intercity zaprezentowało nowy wzór biletu internetowego. To mała, ale istotna i pozytywna zmiana. Bilet stał się o wiele bardziej czytelny dla podróżnych, którzy dotąd mieli kłopot w znalezieniu na nim informacji o swoim wagonie i miejscu.

– PKP Intercity uwzględniło sugestie klientów i przygotowało bilet, który w czytelny sposób przedstawia wszystkie informacje dotyczące podróży. Szata graficzna biletu została uproszczona. W nowym projekcie wprowadzono: podział na sekcje ze zgrupowanymi informacjami o podróży, pogrubione kluczowe dane dotyczące przejazdu, dzięki którym pasażer łatwiej znajdzie na stacji interesujący go pociąg, a także czytelną tabelę z godzinami odjazdu i przyjazdu – pisze w komunikacie prasowym PKP Intercity.

W wypadku przejazdu pociągiem intercity z przesiadką nie będzie już dwóch kodów QR, lecz jeden, co ułatwi pracę drużyn konduktorskich. W tabelach jasno wskazano numer wagonu (a także to, czy jest on przedziałowy, czy bezprzedziałowy, choć mamy wątpliwości, czy jest to konieczne) a także umiejscowienie fotela w wagonie lub przedziale (k. – korytarz, śr – środek, o – okno).

– Od lat podróżni coraz chętniej kupują bilety przez Internet. Dlatego stale pracujemy nad rozwojem tego kanału sprzedaży, tak aby odpowiadał na ich potrzeby. Zależy nam na wprowadzaniu rozwiązań, które nie tylko ułatwią pasażerom podróż, ale będą też usprawnieniem pracy drużyn konduktorskich na pokładzie pociągu – powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Spółka ma teraz pracować nad ujednoliceniem graficznym biletów z terminali kasowych, konduktorskich i z biletomatów. Jednocześnie we współpracy z innymi przewoźnikami w ramach Międzynarodowego Związku Kolei (UIC), trwają również prace nad projektem uniwersalnego biletu dla krajów członkowskich. Wymiana archaicznego systemu Kurs 90 (a więc także archaicznych drukarek pracujących w ślimaczym tempie), na którym pracuje PKP Intercity i duża część przewoźników regionalnych, planowana jest na 2023 rok.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5