Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nowy rok i nowe problemy z EN Chopin. ÖBB: Nie jesteśmy zadowoleni

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
03-01-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Nowy rok i nowe problemy z EN Chopin. ÖBB: Nie jesteśmy zadowoleni
fot. M. SzymajdaEN Chopin w Warszawie
Nowy rok przyniósł nowe problemy z kursowaniem EN Chopin i z zakupem biletów na nocny pociąg kursujący z Warszawy przez Wiedeń do Monachium. Koleje Austriackie nie są zadowolone z zasad sprzedaży biletów… które same przygotowały.

Problemy z nocnym międzynarodowym pociągiem EN Chopin pokazują jak w kalejdoskopie spektrum problemów, z jakimi muszą się mierzyć nieliczni pasażerowie, którzy mają siły i chęć, bo granice pokonywać pociągami. Najpierw pociąg uruchomiono bez sprzedaży biletów po polskiej stronie, później okazało się, że trudno dostępne bilety są bardzo drogie. W ostatnich dniach wiceprezes PKP Intercity otwarcie skrytykował za to Koleje Austriackie.

Różne bilety na portalu i w aplikacji

To nie koniec, bowiem z końcem roku Koleje Austriackie ponownie miały problem z udostępnieniem sprzedaży biletów stronie polskiej i czeskiej. Wbrew zapewnieniom, sprzedaż na pociągi po 2 stycznia otworzono nie 22 grudnia, lecz dopiero po świętach. Wszystko z uwagi na zaplanowany na trasie objazd w Czechach (na szczęście nie zdecydowano się na nocną autobusową komunikację zastępczą, chociaż wiemy, że i takie rozwiązanie było rozpatrywane). Co ciekawe, sprzedaż na miejsca siedzące prowadzona jest przez aplikację, a na miejsca sypialne… przez portal e-IC.

– Rozbieżność w ich dostępności wynika z przyczyn technicznych. Wkrótce w aplikacji będzie dostępna pełna oferta, także na miejsca leżące i sypialne – napisała Justyna Moskalewicz-Aderek z biura prasowego PKP Intercity.

EN Chopin z objazdem

– Potwierdzamy, że na odcinku Přerov - Hranice na Moravě występuje zamknięcie torów. Pociągi są kierowane na inną linię. Również z tego powodu obowiązuje inny rozkład jazdy między Breclavem a Warszawą. Dla pociągów 406/408 i 409/407 nie została przewidziana przez czeskiego przewoźnika zastępcza komunikacja autobusowa – dodała przedstawicielka PKP Intercity kilka dni temu.

– Ze względu na prace torowe prowadzone przez Koleje Czeskie pociąg EN406 od 2 stycznia do 14 lutego będzie kursować objazdem. Od stacji Brzecław do stacji Hulin pojedzie po swojej normalnej trasie, od Hulina do stacji Hranice na Morawie jeździ objazdem przez stację Valašské Meziříčí – powiedział Bernhard Rieder odpowiedzialny z komunikację w ÖBB.

Będzie lepiej?

Zapytaliśmy Koleje Austriackie o to, jak odnoszą się do wypowiedzi członka zarządu PKP Intercity, który skrytykował metody sprzedaży biletów na Chopina przez OBB. Austriaccy kolejarze, ustami swojego rzecznika, zrobiły to bardzo krótko.

– Sytuacja związana ze sprzedażą biletów na nocny pociąg EN406 nas nie satysfakcjonuje. Mamy nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie (które pozwoli na sprzedaż biletów bez ograniczeń – dop. red.) na początku stycznia – dodał Bernhard Rieder.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5