Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nowy cennik biletów Kolei Mazowieckich opublikowany. Spora podwyżka

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Nowy cennik biletów Kolei Mazowieckich opublikowany. Spora podwyżka
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Koleje Mazowieckie opublikowały nowy cennik. Zmiany obejmują nie tylko ceny przejazdów, ale również opłaty dodatkowe. 

Od 1 lutego Koleje Mazowieckie podniosą ceny biletów – poinformował wczoraj "Rynek Kolejowy". Dziś poznaliśmy szczegóły podwyżek. Jak podsumowuje przewoźnik, wzrost cen biletów wynosi średnio 10%. 

Porównując stare i nowe tebele cen biletów, można zauważyć, że podwyżka jest dość równomierna, ale są pewne różnice. Bilety jednorazowe na najkrótszym odcinku do 5 km zdrożały o 13 %, na odcinku 21-30 km o 9,5 %, a na odcinku 101-120 km o 10,1 %. Bilety strefowe kwartalne podrożeją o 9,4% w strefie I, 10% w strefie I+II i tylko o 7% w strefie I-III. Ich miesięczne odpowiedniki podrożeją o odpowiednio 11%, 9% i 10,5%. 

Aż o 12,8% wzrosły ceny biletów jednorazowych w ofercie specjalnej Warszawa – Płock. Podwyżki nie objęły za to pociągów i autobusów do lotniska w Modlinie. Przewoźnik wprowadził specjalną ofertę biletową na linii do Ostrołęki (o co apelowali społecznicy), ale obejmuje ona tylko odcinek do Tłuszcza. Cena biletu do Warszawy wzrośnie z 24,50 do 27 złotych.

Aż o połowę wzrosła opłata za wydanie biletu w pociągu – z 4 do 6 złotych. Kara za brak biletu wzrosła ze 185 do 210 zł, a za brak dokumentu poświadczającego ulgę ze 148 do 168 zł. Jednocześnie przewoźnik drastycznie podniósł wysokość kary uiszczonej natychmiast; dotąd można było zaoszczędzić w ten sposób 60% (kara wynosiła 74 zł), teraz tylko 30% (kara 147 zł). Wzrosła opłata manipulacyjna w przypadku umorzenia kary – z 17 do 20 zł.

W pierwotnej wersji artykułu podałem ceny biletów netto. Za pomyłkę przepraszam Czytelników.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5