Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nowe pociągi przyspieszone na Mazowszu od grudnia

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
23-11-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Nowe pociągi przyspieszone na Mazowszu od grudnia
fot. M. Szymajda, Rynek Kolejowy
10 grudnia wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy. Jak będą kursować pociągi Kolei Mazowieckich?

Główne zmiany rozkładu jazdy na Mazowszu są związane z pracami prowadzonymi przez PKP PLK na stacji Warszawa Zachodnia. Mimo trwającego remontu częstotliwość połączeń po linii średnicowej ulegnie poprawie.

Pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować z częstotliwością ok. 12 minut w obu kierunkach. Czas między połączeniami zostanie skrócony o blisko 3 minuty. Część pociągów zostanie skierowana na linię dalekobieżną, tak jak dzieje się to obecnie. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą zaczynać lub kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego — na stacji Warszawa Wschodnia.

Koleje Mazowieckie mają też dobre informacje dla podróżnych linii: R6 (Warszawa - Małkinia) i R3 (Warszawa - Łowicz). Od nowej edycji rozkładu jazdy do połączeń oferowanych przez samorządowego przewoźnika dołączają nowe przyspieszone pociągi – „Kurpiak”, a także „Mazoviak”. Ich nazwy zostały wybrane w ramach konkursu organizowanego na profilu spółki. Internauci również zadecydowali o nazwach innych przyspieszonych połączeń, które wyruszyły już w tym roku na szlak. W ich gronie znalazł się: „Ciechan”, „Czyżyk”, „Działdowiak”, „Łukowiak”, „Siedlecki” oraz „Radomianka”.

Kluczowe zmiany dotyczą linii: R2, R3, R7, R6, a także R8. Na pozostałych zmianie ulegną głównie godziny kursowania pociągów, a także liczba uruchamianych połączeń. Poniżej szczegółowe informacje:

R2 Warszawa – Łuków

W związku z pracami utrzymaniowymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury w nocy z 12 na 13 grudnia dwa ostatnie pociągi w dobie na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostaną zastąpione zastępczą komunikacją autobusową.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Ze względu na trwające prace remontowe w okresie od 10 do 23 grudnia pociągi na odcinku Błonie – Teresin-Niepokalanów będą jeździły po jednym czynnym torze. Od 6 lutego do 9 marca na odcinku Błonie – Sochaczew ostatni pociąg w dobie zostanie zastąpiony zastępczą komunikacją autobusową. Przyczyną uruchomienia ZKA będzie nocna przerwa technologiczna (00:00 – 4:00). Dodatkowo od 6 lutego dla podróżnych korzystających z przystanku osobowego Teresin- Niepokalanów będzie dostępna jedna krawędź peronowa. Sytuacja będzie wynikała z rozpoczęcia budowy tunelu drogowego zlokalizowane przy wspomnianym przystanku.

R7 Warszawa – Dęblin

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Wawer planowane jest wznowienie ruchu pociągów. Pociągi znów zatrzymają się na przystanku Warszawa Olszynka Grochowska, a także pasażerowie R7 będą mogli skorzystać z nowego przystanku – Warszawa Grochów.

R62 Ostrołęka – Chorzele

Podróżni korzystający z połączeń na tej linii będą mieli zapewnione skomunikowania pociągów KM z pociągami PR kursującymi do/z Olsztyna.

R82 Radom – Drzewica

Podróże z Radomia do Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi będą łatwiejsze dla osób korzystających z połączeń KM i ŁKA. Od nowego rozkładu KM zapewnia lepsze skomunikowanie połączeń wspomnianych przewoźników poprzez wydłużenie relacji jednej pary pociągów z Przysuchy do Drzewicy.

Warto dodać, że od niedawna Koleje Mazowieckie udostępniają zestawienia wszystkich połączeń KM. Dzięki temu internauci mogą sprawdzić na oficjalnej stronie przewoźnika, jakim pojazdem będzie zrealizowane połączenie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Pasażer

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna 09 marca 2024

Dodatkowe pociągi Kolei Śląskich do Wisły

Pasażer

Dodatkowe pociągi Kolei Śląskich do Wisły

Przemysław Brych 06 marca 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Pasażer

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna 09 marca 2024

Dodatkowe pociągi Kolei Śląskich do Wisły

Pasażer

Dodatkowe pociągi Kolei Śląskich do Wisły

Przemysław Brych 06 marca 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5