Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nowa para pociągów na trasie Toruń-Czernikowo od 11 grudnia

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
12-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UMWKP

Podziel się ze znajomymi:

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego podpisał z samorządami niższego szczebla porozumienie w sprawie współfinansowania jednej dodatkowej pary pociągów w godzinach porannych.

Porozumienie podpisali marszałek Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski, starosta toruński Marek Olszewski oraz wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz, wójt Obrowa Andrzej Wieczyński i wójt Czernikowa Tomasz Krasicki. – Partycypacja samorządów lokalnych w finansowaniu pasażerskich przewozów kolejowych to w naszym regionie przedsięwzięcie bez precedensu – podkreślił marszałek Piotr Całbecki. – Dotychczas samorząd województwa sam finansował regionalne pasażerskie połączenia kolejowe. Zależy nam na tym, aby odpowiadając na potrzeby mieszkańców rozwijać siatkę połączeń, dlatego tak istotna jest także współpraca finansowa w tej dziedzinie województwa z powiatami i gminami. Zależy nam również na tym, aby ta linia w przyszłości została gruntownie zmodernizowana, łącznie z elektryfikacją, budową węzłów przesiadkowych oraz dyslokacją istniejących i budową nowych przystanków, które muszą zostać dostosowane do obecnych potrzeb, związanych z m.in. z rozwojem osiedli mieszkaniowych.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, na trasie Toruń-Czernikowo kursuje sześć par pociągów dziennie, od 11 grudnia do rozkładu jazdy wprowadzona zostanie dodatkowa (kursująca od poniedziałku do piątku). Pociąg będzie odjeżdżał z Torunia Głównego o godz. 7.12, przyjazd do Czernikowa ok. 7.50. Z Czernikowa wyruszy ok. godz. 7.55, aby zameldować się w Toruniu Głównym o godz. 8.33. Szacunkowy roczny koszt utrzymania tej pary pociągów wyniesie blisko 540 tys. złotych. 40 procent tych kosztów pokryje samorząd województwa, reszta zostanie solidarnie sfinansowana przez samorządy miasta Torunia, powiatu toruńskiego oraz gmin Lubicz, Obrowo i Czernikowo.

Za obsługę połączeń kolejowych na tej trasie odpowiedzialny jest operator Arriva RP.

Na realizację pasażerskich przewozów kolejowych samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznacza rocznie 220 mln złotych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5