Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nieco więcej pociągów między Ełkiem, Piszem i Olsztynem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-07-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Nieco więcej pociągów między Ełkiem, Piszem i Olsztynem
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAAutobus szynowy na linii 219
Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy warmińsko-mazurski urząd marszałkowski, postanowił zwiększyć liczbę pociągów kursujących między Ełkiem a Olsztynem przez Pisz, po świeżo wyremontowanej linii 219. Rozkład jazdy wciąż jednak nie powala.

Remont linii kolejowej 219 zakończył się na początku roku, co warto zauważyć, nieco przed terminem. Urząd marszałkowski od grudnia aż do czerwca zaoferował jednak pasażerom katastrofalny rozkład jazdy. Całą naprawioną trasę między Olsztynem a Ełkiem, po której można jeździć z prędkością do 120 km/h, przemierzały dziennie... dwa pociągi.

Zmieniło się to w czerwcu. Obecnie Polregio posyłają w trasę cztery pary pociągów, dodano więc do rozkładu dodatkowe dwie. Dzięki tej zmianie ze znajdującego się mniej więcej w połowie trasy Pisza do Olsztyna i z powrotem można się udać pięcioma pociągami, a ze Szczytna kursuje ich „aż” dziewięć. Rozkład jazdy zbudowano jednak dość dziwnie: pierwszy pociąg z Ełku w kierunku Olsztyna odjeżdża o 4:26, dojeżdżając do stolicy województwa tuż po 7, następne zaś jadą o godzinie 12:23, 16:49 i 19:12.

Jeszcze w styczniu urząd marszałkowski tłumaczył „Rynkowi Kolejowemu”, że trudno było dołożyć do rozkładu kolejne pociągi, ponieważ urząd został „zaskoczony” wcześniejszym niż zakładano otwarciem linii. Sugerował też, że miejscowe samorządy także powinny wziąć na siebie koszt funkcjonowania transportu, a w końcu stwierdził, że linia, której naprawę wykonano z pieniędzy pochodzących z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, będzie służyć nie tylko kolei regionalnej. Obecnie jednak, urząd marszałkowski dał się przekonać do uruchomienia kolejnych pociągów, choć ich liczba z pewnością nie powala.

Więcej na temat tej wartej 290 milionów złotych inwestycji piszemy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5