Partnerzy serwisu:
Innowacje

Nevomo przeprowadziło testy Magrail na torze 1000 mm

Dalej Wstecz
Partner działu

Partner działu:

Data publikacji:
07-05-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Spółka Nevomo (dawny Hyper Poland) przeprowadziła pełnoskalowe testy silnika liniowego drugiej generacji na torze o rozstawie 1000 mm.

– Przeprowadziliśmy testy pełnoskalowego silnika liniowego drugiej generacji na torze średniej skali (rozstaw 1000 mm zamiast standardowego 1435 mm) – podała spółka. Pokaz działania odbył się z prędkością 10 m/s (36 km/h).

Jednocześnie przetestowane zostało oprogramowanie i elementy sprzętowe energoelektroniki mocy, w tym zaawansowane algorytmy sterowania. Jak podkreśla Nevomo, pozwala ono nam kontrolować lokalizację pojazdu z dokładnością do kilku milimetrów.

Jak czytamy, pojazd został przetestowany na torze o długości 45 m w części aktywnej (podzielony na 2 segmenty); przeprowadzono testy układu przetwornika dwufalowego, algorytmów sterowania napędem z prędkością i komunikacją zwrotną (sprzężenie radiowe), sprawdzono odbiór danych z dwóch źródeł pomiarowych oraz działanie dwukierunkowej komunikacji radiowej. – Wyniki są niezwykle zadowalające i udało nam się połączyć je z wynikami badań zawieszenia wykonywanych na platformie lewitacyjnej – podkreśliła spółka.

Połączone wyniki badań mają pozwolić na zaprojektowanie pełnoskalowego wózka i toru testowego, na którym jeszcze w tym roku mają wystartować testy

Partner działu

Partner działu:

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5