Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Nevomo z nową współpracą międzynarodową

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
24-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
22-12-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Nevomo

Podziel się ze znajomymi:

Nevomo, europejska firma z obszaru nowych technologii i twórca technologii MagRail, ogłasza wyczekiwane przez branżę kolejową przejście od badań, testów i rozwoju produktu do etapu homologacji i komercjalizacji.

Strategiczna współpraca z TÜV Rheinland, niezależną jednostką certyfikującą i PJ Motion, specjalizującą się w zakresie zarządzania autoryzacją pojazdów szynowych, otwiera drzwi do dostarczenia pierwszym klientom pionierskiego rozwiązania MagRail Booster. Technologia Nevomo została stworzona w celu poprawienia istniejących usług kolejowych, umożliwiając automatyzację ruchu i elektryfikację infrastruktury przy większej elastyczności, większej pojemności i zwiększonej dynamice przewozów.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, w tym wspólnym projekcie TÜV Rheinland i PJ Motion odgrywają kluczową rolę w zagwarantowaniu, że technologia Nevomo jest zgodna z najnowocześniejszymi normami CENELEC dla zastosowań kolejowych i dyrektywą kolejową CSM oraz spełnia branżowe standardy w zakresie bezpieczeństwa.

– Partnerstwo ma kluczowe znaczenie dla potwierdzenia roli, jaką TÜV Rheinland odgrywa w zakresie innowacji i wprowadzania nowych rozwiązań na rynek. Dzięki naszemu zespołowi ekspertów jesteśmy w stanie dokładnie ocenić technologię MagRail Booster. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołami PJ Motion i Nevomo w ramach tego projektu. Najnowocześniejsza technologia i materiały są kluczem do poprawy wydajności systemów i podsystemów kolejowych, a certyfikat TÜV Rheinland może sprawić, że rynek uzna tą technologię za wiarygodną – powiedział Lars Walther, Global Field Manager Rail w TÜV Rheinland.

– PJ Motion dołącza do projektu, aby wykorzystać swoją rozległą wiedzę specjalistyczną w celu zagwarantowania, że konstrukcja MagRail Booster spełnia rygorystyczne wymagania branży kolejowej. Od samego początku PJ Motion dba o to, aby MagRail Booster pasował do operacyjnego i regulacyjnego krajobrazu europejskiego transportu kolejowego. Dlatego, począwszy od rozwoju produktu, poprzez jego produkcję, aż po dostawy, pracujemy z systemem zarządzania wymaganiami, wspieranym przez bazę danych. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego wielce innowacyjnego projektu – powiedział Thomas Hofer, Prezes Zarządu PJ Motion.

MagRail Booster, będący częścią portfolio produktów MagRail, to pierwsze na świecie rozwiązanie do modernizacji istniejących wagonów kolejowych. Wykorzystuje napęd elektromagnetyczny z silnikiem liniowym, które pozwalają każdemu wagonowi poruszać się niezależnie, bez lokomotywy. Prowadzone obecnie testy technologii na torze Nevomo w Nowej Sarzynie potwierdzają jego zdolność do zrewolucjonizowania transportu kolejowego. Wykorzystywane do prób torowych zmodernizowane wagony towarowe GATX poruszają się płynnie po konwencjonalnej infrastrukturze kolejowej bez lokomotywy i mogą być eksploatowane zarówno w pełnych składach pociągów, jak i jako pojedyncze pojazdy.

– Partnerstwo z TÜV Rheinland i PJ Motion to znaczący krok dla Nevomo, przenoszący nas z fazy badań i rozwoju do komercjalizacji. Współpraca ta gwarantuje, że MagRail Booster będzie nie tylko innowacyjnym produktem, ale także wyznaczy nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności w transporcie kolejowym. Dostosowując się do tego znaczącego etapu w rozwoju firmy, Nevomo przechodzi szereg strategicznych dostosowań organizacyjnych mających na celu przekształcenie struktury firmy w celu zapewnienia skutecznego zarządzania i działania w realiach zmieniającego się otoczenia. W związku z tym Stefan Kirch, jeden ze współzałożycieli Nevomo, przechodzi ze stanowiska Chief Business Development Officer na stanowisko Chief Commercial Officer, rozpoczynając komercjalizację pierwszego gotowego do wprowadzenia na rynek produktu Nevomo. Jednocześnie do naszego zespołu dołącza dwóch światowej klasy ekspertów: Harj Dhaliwal, który obejmuje stanowisko Chief Business and Capital Programmes Officer oraz Eliseo Auciello, który został powołamy na stanowisko Chief Technology Officer – powiedział Przemek Pączek, Prezes Zarządu i współzałożyciel Nevomo.

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na wydajną infrastrukturę transportową i zaangażowania w ochronę środowiska, wdrażanie przełomowych technologii, takich jak MagRail, jest nie tylko ważne, ale ma fundamentalne znaczenie. MagRail Booster redefiniuje transport kolejowy, umożliwiając jego szybką i efektywną modernizację, wspierając cele Europejskiego Zielonego Ładu. Homologacja MagRail Booster i jego pierwsze komercyjne wdrożenie otworzą drogę do transformacji sektora kolejowego, wprowadzając erę nowoczesnych, wydajnych i zrównoważonych rozwiązań kolejowych.

Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Prezes UTK z wizytą studyjną w Nevomo

Biznes

Prezes UTK z wizytą studyjną w Nevomo

inf. pras UTK 23 października 2023

Nevomo pokazało udaną lewitację magnetyczną wózka kolejowego

Innowacje

Nevomo nawiązuje współpracę z GATX Rail Europe [film]

Biznes

Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF

Innowacje

Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF

inf. pras 13 marca 2023

Nevomo zakończyło budowę toru testowego MagRail

Innowacje

Zobacz również:

Prezes UTK z wizytą studyjną w Nevomo

Biznes

Prezes UTK z wizytą studyjną w Nevomo

inf. pras UTK 23 października 2023

Nevomo pokazało udaną lewitację magnetyczną wózka kolejowego

Innowacje

Nevomo nawiązuje współpracę z GATX Rail Europe [film]

Biznes

Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF

Innowacje

Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF

inf. pras 13 marca 2023

Nevomo zakończyło budowę toru testowego MagRail

Innowacje

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5