Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Na uszkodzoną linię 140 do Rybnika pociągi wrócą 30 lipca

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
19-07-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Na uszkodzoną linię 140 do Rybnika pociągi wrócą 30 lipca
Fot. Tomasz Weis
W piątek 16 lipca wstrzymany został ruch po podmyciu torów na odcinku Leszczyny – Czerwionka linii 140. Naprawa ma potrwać dwa tygodnie.

W piątek o godz. 4:15 na odcinku linii 140 Leszczyny – Czerwionka wykoleił się pociąg PKP Intercity "Chopin" z Wiednia do Warszawy. PKP PLK poinformowała, że przyczyną zdarzenia na odcinku Leszczyny – Czerwionka był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Zarządca infrastruktury uprzedził, że naprawa będzie trwała kilkanaście dni.

Jak poinformowała dziś Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, służby techniczne pracują bez przerwy, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice – Rybnik. – W piątek zakończyły się prace przy wkolejaniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik w kierunku Katowic konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu. Obecnie wykonywane są pomiary geodezyjne i badania geotechniczne w celu określenia wzmocnienia podtorza. Przygotowywany jest teren do odbudowy podtorza. Wcześniej konieczne było osuszenie terenu, po intensywnych opadach deszczu. Transportowane są też materiały na miejsce robót – informuje przedstawicielka PKP PLK.

Jak podaje, zakończenie prac i przywrócenie ruchu pociągów planowane jest na 30 lipca. Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji. Przewoźnik Koleje Śląskie utrzymuje zastępczą komunikację autobusową na odcinku Czerwionka – Leszczyny. Pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą. 
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5