Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Na Opolszczyźnie szynobus utknął w zaspie, w Wielkopolsce zamarznięta sieć trakcyjna

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
20-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Na Opolszczyźnie szynobus utknął w zaspie, w Wielkopolsce zamarznięta sieć trakcyjna
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Trudne warunki atmosferyczne utrudniają ruch pociągów. Trwa odwilż a to nie zawsze dobra informacja dla kolejarzy.

Jak poinformował portal kolejpodsudecka.pl, na odcinku Twardawa-Głogówek, około 3 km od Głogówka, w zaspie utknął rano autobus szynowy SA103-013, który prowadził poranny pociąg spółki Polregio do Nysy. W środku byli pasażerowie. Jak poinformowała nas spółka Polregio, akcja ich ewakuacji zakończyła się sukcesem o godzinie 11:30. Wtedy PKP PLK udało się dotrzeć drezyną do pociągu.

- Służby PLK współpracowały z wszystkimi instytucjami i organami, które mogły pomóc w szybkim wsparciu dla podróżnych – to było priorytetem. Warunki drogowe uniemożliwiały działania w inny sposób niż z wykorzystaniem kolei. Na trasie Nysa – Głogówek pracuje kilkanaście osób pług kolejowy, , odśnieżarka wirnikowa – powiedział rzecznik prasowy PKP PLK, Mirosław Siemieniec.

Inny pociąg, jadący do Kędzierzyna, został zatrzymany w Racławicach Śląskich. Dalej pasażerów miały zawieźć autobusy, ale sytuacja na drogach także nie było dobra. Z kolei pociąg TLK Sudety jadący z Krakowa dotarł tylko do Kędzierzyna i pasażerów przesadzono do autobusów.

W Wielkopolsce mamy do czynienia z innym, poważnym problemem. Odwilż, w połączeniu z opadami marznącego deszczu, spowodowało oblodzenie sieci trakcyjnej. Zatrzymało to m.in. pociąg Kolei Wielkopolskich 77326, który musiał się zatrzymać między Trzemesznem a Mogilnem z uwagi na oblodzenie sieci trakcyjnej. W składzie byli pasażerowie. Problemy z oblodzeniem sieci są także na linii kolejowej nr 3, pod Koninem. Może to wpływać na opóźnienia pociągów kursujących pomiędzy Warszawą a Poznaniem.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5