Partnerzy serwisu:
Pasażer

Możliwy koniec linii EC Mediolan – Marsylia

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-10-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Możliwy koniec linii EC Mediolan – Marsylia
Fot. Markus Eigenheer, CC BY-SA 2.0
Największy francuski związek zawodowy CFDT poinformował dziennik „Nice-Matin” o planach Thello (francuskiej spółki należącej do Trenitalii) dotyczących zawieszenia międzynarodowej linii Eurocity Mediolan – Monako – Nicea – Marsylia.

Thello nie potwierdził dotąd oficjalnie tych doniesień. Gabriel Rebellino z CFDT powiedział w rozmowie z gazetą: „Przedsiębiorstwo przygotowuje się do zawieszenia funkcjonującej od 2014 linii. Stały rozkład przewiduje trzy pary pociągów. Mają być one zawieszone w pierwszej połowie 2021 roku”. Decyzja ta pociągnie za sobą zwolnienie 38 pracowników przewoźnika stacjonujących w Nicei.

Po zakończeniu wiosennego lockdownu i uprzedniego wstrzymania przewozów, na trasę powróciły dwie pary połączeń w skróconej relacji Nicea – Mediolan. Do rozkładu nie został ponadto przywrócony nocny pociąg z Paryża do Wenecji. Warto dodać, że ÖBB latem przywrócił międzynarodowe połączenia sypialne, m.in. z Monachium i Wiednia właśnie do Wenecji.

„Gdyby te pogłoski się potwierdziły, byłoby to rzeczywiście zaskakującym krokiem, jako że Thello zarezerwował obsługę tej trasy w SNCF Réseau na kolejne lata”, skomentował Philippe Tabarot, senator regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5