NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

MIR: pociągu z Katowic do Warszawy przez CMK i Kielce nie będzie

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 26.08.2015 149

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-08-26 15:21:31 Autor: sratatata
---.116.23.66
Znowu brakuje tematów i trzeba szukać u konkurencji
2015-08-26 15:57:38 Autor: Pn11
---.3s.pl
Kozłów - Kielce - Włoszczowa? Czy pomysłodawca widział mapę?
2015-08-26 16:15:12 Autor: Korrek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja wiem, że wybory, że trzeba się wykazać, że opozycja, ale bez przesady.
Miałem p. Osucha jednak za mądrzejszego...

Oto i tekst jego interpelacji:

Interpelacja nr 33706

do ministra infrastruktury i rozwoju

w sprawie uruchomienia pociągu pospiesznego relacji Gliwice - Katowice - Olkusz - Tunel - Kozłów - Kielce - Włoszczowa - Warszawa

Szanowna Pani Minister!

Mobilność Mieszkańców Śląska, Małopolski i ziemi świętokrzyskiej zależy w dużej mierze od oferty pociągów PKP S.A. i przystępnych cen za bilety. Od 1 września 2009 roku został wycofany najsłynniejszy pociąg do stolicy, dla którego we Włoszczowie zbudowano nowy peron „Augustyn Kordecki”. Pragnę zwrócić uwagę, że zawieszenie kursowania tego pociągu miało bardzo złe konsekwencje społeczne. Był to bowiem jedyny pociąg pospieszny, jaki planowo kursował na tym odcinku. Dzięki ponownemu uruchomieniu pociągu na trasie Gliwice - Katowice - Olkusz - Tunel - Kozłów - Kielce - Włoszczowa - Warszawa jako pociągu możliwe będzie nowe skomunikowanie Śląska z kielecczyzną i kielecczyzny z Warszawą. Na początek można uruchomić skały w weekendy tj. piątki, soboty i niedziele. Mając na uwadze konkurencję na rynku autobusów i busów, spółka PKP S.A. powinna zadbać o to, aby być konkurencyjną wobec innych środków zbiorowego transportu.

W związku z powyższym, bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Czy spóła PKP S.A. podejmie działania w celu uruchomienia połączenia na trasie Gliwice - Katowice - Olkusz - Tunel - Kozłów - Kielce - Włoszczowa - Warszawa jako pociągu TLK w wybrane dni tygodnia, najlepiej opłacalne?

2. Czy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rozważa możliwość dotowania pociągu pospiesznego na trasie Gliwice - Katowice - Olkusz - Tunel - Kozłów - Kielce - Włoszczowa - Warszawa z puli środków przeznaczonej na przewozy międzywojewódzkie?

Jacek Osuch

Poseł na Sejm RP


Myślę, że wystarczy, bo można stracić poczucie rzeczywistości...
2015-08-26 16:32:58 Autor: huciński (asm).
---.dynamic.chello.pl
Powinna być jedna (ale porządna regionalna) relacja. Katowice < > Olkusz ... Tunel... Sędziszów < > Kielce. Skomunikowana z pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi w Katowicach i Kielcach. Problem jest w tym że ww. przeze mnie linia kolejowa, przebiega przez 3 województwa, co jest solą w oku zwłaszcza obecnego marszałka, z małopolskiego.
2015-08-26 17:06:40 Autor: Diadem
---.telpol.net.pl
Dokładnie. Powinny być pociągi Katowice-Kielce przez Olkusz i to by wystarczyło. Jakby ktoś chciał jechać dalej to by się przesiadał w Katowicach lub Kielcach.
2015-08-26 17:34:46 Autor: lekszo
---.toya.net.pl
Na początek można uruchomić SKAŁY w weekendy...

To jest treść oficjalnego pisma posła RP?
2015-08-26 18:28:51 Autor: x3
---.adsl.inetia.pl
Dobrze że poseł interesuje się kwestią połączeń kolejowych, ale gdy przeczytałem tekst to też zauważyłem że coś jest nie halo z trasą. Jak niby miałby jechać skład skoro z linii kolejowych nr 61, 25 i 22 nie ma łącznic na CMK w kierunku północnym?
2015-08-27 04:40:42 Autor: Kość
---.dynamic.gprs.plus.pl
^^^
A ja, gdy przeczytałem tekst, to zauważyłem, że coś jest nie tak z językiem polskim. Ale przecież nikt nie będzie wymagał od p osła żeby posługiwał się poprawną polszczyzną.
2015-08-27 08:15:20 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Kozłów - Kielce - Włoszczowa... rety przecież to aż boli w oczy, jak się na mapę popatrzy. Głupszej propozycji przebiegu trasy dawno nie widziałem, ale mamy (p)osłów w tym sejmie, ręce opadają.
2015-08-27 08:19:23 Autor: arrivederci w Krynicy
---.internetdsl.tpnet.pl
Jak sam pociąg Kielce - Włoszczowa Płn - Warszawa będzie miał sens po wybudowaniu łącznicy, ponieważ modernizacja ósemki jest nadal pozorowana, a kluczowy odcinek nadal nietknięty, tak pociąg Katowice - Olkusz - Tunel - Kielce - Warszawa będzie miał sens tylko i wyłącznie przez Radom i Warkę służąc tzw. sieci osadniczej. Ale początku remontu ósemki to może coniektórzy doczekają, tak końca to może wnuki tych co mają dzieci.

Jutro wracam z Krynicy pociągiem i to Regio. Czy Kryniczanin rozwinie dywan na peronie?
2015-08-27 10:38:05 Autor: Kflik
---.60.129.178
Taki pociąg byłby bez sensu.

niech po prostu zadbają o pewne skomunikowania np. w Kozłowie/Tunelu.
Stworzą więcej regionalnych na Katowice - Olkusz - Kielce
(ministerstwo powinno do nich dokładać! np. zwracać za stawki PLK!)
2015-08-28 11:25:46 Autor: vom-kielce-radom-gebiet-aus
---.centertel.pl
Katowice-Tunel-Kielce-CMK-Warszawa. Boże, co to za nonsens.

Przywrócić pociągi pospieszne i być może część expresów na linię WARSZAWA-Radom-Skarżysko-Kielce-KRAKÓW. Jak wynika ze zwyczajnej NOMALNOŚCI i tym samym jak było zawsze. I po problemie. Po co to wymyślać jakieś cuda?
2015-08-30 09:31:11 Autor: 65 kilometr trasy Wrocław- Wałbrzych
---.dynamic.gprs.plus.pl
@up
Cytat : „Przywrócić pociągi pospieszne i być może część expresów na linię
WARSZAWA-Radom-Skarżysko-Kielce-KRAKÓW.”
A kto Ci pojedzie po LK Nr 8 pociągiem kategorii EIC w drogiej taryfie kwalifikowanej. Mikolstwo bredzi, że nawet dla pospiesznych 8-ka jest nieatrakcyjna i trzeba jeździć po CMK, a Ty piszesz o EXPRESSACH po 8-ce???

Kielce i Radom powinny wrócić na mapę kolejową Polski, ale pociągów pospiesznych (ekonomicznych) w swym naturalnym i jedynym strategicznym korytarzu tranzytowym Kraków – Warszawa, gdyż ta te miasta Pan Bóg stworzył i innego korytarza nie mają. Ale w tym celu należy zakończyć szajbę włoszczowsko- opoczyńską, gdyż jest to warunek konieczny powodzenia całej operacji. Włoszczowa i Opoczna to ŻADNE podmioty do kompromisu z odpowiednio : Kielcami oraz Radomiem do korytarza tranzytowego Kraków – Warszawa wbrew temu co głosi ogłupiająca propaganda sitwy kulejarska oraz wtórujące jej rozszalałe mikolstwo, które wreszcie mogło sobie pojeździć po CMK, a do 2009 roku oglądało ją tylko na mapach i w snach :P


Cytat : „Katowice-Tunel-Kielce-CMK-Warszawa. Boże, co to za nonsens.[..] Po co to wymyślać jakieś cuda?”

Cóż żniwa głupoty zaszczepionej 16.10.2006 roku odbijają się czkawką do dzisiaj. Z jakiej formacji jest jegomość ???
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.