NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Miejscówki wkrótce obowiązkowe, ale kupić ich nie można...

| jm, Rynek Kolejowy 13.03.2013 104

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-03-13 12:48:10 Autor: Jasiek
---.icpnet.pl
kolejna podwyżka cen biletów. W cztery osoby na odcinku 85km, nikt kto liczy swoje pieniądze nie odważy się wsiąść do pociągu. bo taka decyzja równa się z tym jak by wyrzucić swoje pieniądze do kosza.
2013-03-13 12:50:52 Autor: gustaw
---.120.225.195.static.bait.pl
żadna nowość że PKP IC pod rządami PO ciągle daje ciała- jakie są wytyczne odnośnie dołączenia dodatkowych wagonów do składu jako że większość pasażerów kupuje bilety tuż przed odjazdem pociągu
2013-03-13 12:57:58 Autor: dada
---.ssp.dialog.net.pl
W odpowiedzi na post Jasiek:
"kolejna podwyżka cen biletów. W cztery osoby na odcinku 85km, nikt kto liczy swoje pieniądze nie odważy się wsiąść do pociągu. bo taka decyzja równa się z tym jak by wyrzucić swoje pieniądze do kosza."
Może rozwiniesz temat podwyżki cen biletów, bo jej nie dostrzegam, ale może coś przeoczyłem.
2013-03-13 13:13:41 Autor: Jasiek
---.icpnet.pl
@ dada
A czym ten ruch jest podyktowany, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że tu chodzi o dobro i wygodę pasażerów. Nie zauważyłem jakiejkolwiek poprawy jakości obsługi jak i wagonów. Niech Wam da do myślenia, że np. prywatni operatorzy wożą swych pracowników samochodami.
2013-03-13 14:10:48 Autor: Alew
---.internetdsl.tpnet.pl
@Jasiek
Ale jaki ruch, gdzie widzisz podwyżkę? O dziwo nawet część pociągów potanieje :)
2013-03-13 14:33:00 Autor: vlak
---.177.4.163
Brak podwyżki to jedno, a zamieszanie drugie. Dlaczego tego nie można było zrobić normalnie, czyli prowadzić przedsprzedaż według nowych zasad, wszystkim kupującym bilet w przedsprzedaży sprzedawać go od razu z miejscówką?
2013-03-13 16:21:48 Autor: ader
---.dynamic.chello.pl
Miejscówki w pociągach ic to fakt bałagan organizacyjny też fakt
2013-03-13 16:22:16 Autor: Jasiek
---.icpnet.pl
@ Alew
A czy przymusowa miejscówka to nie ukryta podwyżka ceny biletu, przecież to takie oczywiste, chyba że ogląda się tvn i POpiera POpaprańców
2013-03-13 16:23:01 Autor: seca
---.dynamic.chello.pl
Niestety podróżowanie koleją w Polsce wciąż jest bardziej problemowe od innych państw
2013-03-13 17:14:04 Autor: Kolejarz z USA.
---.tmodns.net
No I kij z nimi, laski nie robia. Lece do Polski na Swieta, odwiedzic mame i siostre, piatek 29 marca, wracam w czwartek 4 kwietnia. Ja sobie poradze smialo, bez zakupu na internecie biletu z miejscowka, bez polskiej koleji z dodatkiem pluskiew.W kinie tez sprzedaja bilety na godzine przed seansem. Widocznie wzor zaczerpneli z kin.
2013-03-13 17:31:02 Autor: Kolejarz z USA.
---.tmodns.net
A tak na wszelki wypadek z tymi dziadami z PKP IC. bo nie mam czasu teraz szpersc! Przylot mam na 8.05 na Okecie. Czy Pieniny okolo 12 godziny jeszcze jezdza w rozkladzie do Kr?..
2013-03-13 21:18:54 Autor: Ave Ja
---.ip.netia.com.pl
Pieniny już w tamtym roku zlikwidowane xD

Masz Norwida 13.30
2013-03-13 21:27:01 Autor: qaz
---.adsl.online.nl
Jasiek - przecież te miejscówki w II klasie będą DARMOWE. Jakim cudem DARMOWA miejscówka = podwyżka Twoim zdaniem...?
2013-03-13 21:28:57 Autor: qaz
---.adsl.online.nl
Załóżmy, iż dzisiaj bilet bez miejscówki kosztuje np. 35 zł. Po 19 marca ten sam bilet, już z miejscówką, kosztować będzie uwaga... 35 zł. Faktycznie, jest to \"podwyżka tych POpaprańców z PO\" etc:/

Ludzie, zanim zaczniecie wylewać swoje żale i tryskać jadem, nauczcie się najpierw tego, czego uczą się dzieci już w przedszkolu. Najzwyczajniej w świecie nauczcie się CZYTAĆ.
2013-03-13 22:54:18 Autor: Kolejarz z USA.
---.tmodns.net
@Ave Ja

Wow!!! Tna szybciej jak ja na metrze oliczajacy dni do merytury.
To w takim razie PKP IC podziekuje. Co mam od 8 do 13.30 robic Warszawie?.
No nie!!! Juz mam serdecznie dosc Multikino Zlote Tarasy znowu mam w kinie siedziec tyle godzin?.
Juz bym wolal by jaks mila Pani zaprosila mnie do siebie na kawe.

Coz!, pozostaje taxi badz full wypas autokar.
2013-03-14 10:54:00 Autor: Kysó
---.adsl.inetia.pl
Kolejarzu z USA, u nas pociągi nie jeżdżą 2 razy na dobę. Zamiast marudzić i narzekać wystarczyło zapytać o wcześniejsze połączenie. Zapytałeś o połączenie w południe to takiej odpowiedzi Ci udzielono. Ale o 9:25 masz SKMkę z lotniska na Dw. Zachodni i o 9:45 Ex 1315 do Krakowa. Jeśli jedziesz prosto z lotniska do Krakowa to spokojnie się wyrobisz. 12:39 zameldujesz się w Krakowie i po sprawie.
2013-03-14 20:43:40 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@Kysó

Lot z USA do Warszawy nie jest lotem krajowym, z natychmiastowym opuszczeniem lotniska. O 8.05 mam przylot, (o ile przyleci planowo) z doświadczenia wiem, ze zanim wyładują bagaże, zanim przejdzie się odprawę, może zdążę się załapać na ten 9:25?. Ale z wywieszonym jęzorem, bez możliwości zapalenia papieroska i wypicia kawy, jak tez skorzystania z łazienki, by otrzeć pochyl. Po 2 godzinach czołgania się w USA na lotnisko, 3 godzony wcześniej zgłoszenie na odprawę, 9 godzin lotu. W Sumie 14 godzin. No nie!, tą godzinkę trzeba gdzieś spędzić na odpoczynku + kawie + umyciu się. Dlatego ja zawsze dawniej jeździłem Pieninami, i o Pieniny się pytałem.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?