Partnerzy serwisu:
Pasażer

MI potwierdza: PKP IC bez ograniczeń w strefach czerwonych i żółtych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-08-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
MI potwierdza: PKP IC bez ograniczeń w strefach czerwonych i żółtych
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Nie będzie ograniczeń w przewozach pasażerów na pokładach pociągów PKP Intercity, w przypadku gdy dalekobieżne składy będą przejeżdżać przez gminy, gdzie występuje podwyższony stopień zagrożenia epidemicznego.

Wyznaczenie powiatów „czerwonych” i „żółtych” nastąpiło na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przepisy rozporządzenia stanowią o tym, że środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić w tym samym czasie nie więcej osób niż wynosi 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji.

Zapytaliśmy Ministerstwo Infrastruktury czy w związku z regulacjami ograniczenia w przewozach będą musieli wprowadzić także przewoźnicy kolejowi. Okazuje się, że podobnie jak interpretuje to Urząd Transportu Kolejowego, obowiązku takiego operatorzy nie mają.

– Ograniczenia (…) nie mają zastosowania do tych przewozów kolejowych, których organizatorem według ustawy o publicznym transporcie zbiorowym jest minister właściwy do spraw transportu – napisał Szymon Huptyś, rzecznik ministerstwa infrastruktury.

Przewoźnicy regionalni podkreślają z kolei, że relacje pociągów o charakterze międzymiastowym także nie zostały objęte nowymi obostrzeniami. Więcej na temat tego jakiego rodzaje transportu zostały objęte ograniczeniami można przeczytać tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5